10 اتومبیل برتر آئودی؛ شوالیه های جسور!

به گزارش شاتر عکاسی، طراحی آیرودینامیک و بدنه فوق العاده سبک مونزا در رکورد شکنی آن نقش ویژه ای داشت. این اتومبیل همچنان جذابیت های خود را داشته و در آسمان پر ستاره آئودی می درخشد. مونزا خودرویی فراموش نشدنی در تاریخ آئودی است.

10 اتومبیل برتر آئودی؛ شوالیه های جسور!

بی شک کمپانی آئودی را باید یکی از پیشتازان صنعت خودروسازی دنیا دانست. آمریکایی ها دیدگاه مثبتی نسبت به خودرو های اروپایی ندارند؛ اما آن ها نمی توانند مهارت، تکنولوژی و زیبایی اتومبیل های آئودی را انکار نمایند. اتومبیل های آئودی بسیار سریع و قابل اعتماد بوده و این ها عناصر جدایی ناپذیرِ محصولات کمپانی آئودی هستند.

به همین دلیل طراحی های خلاقانه یا فراوری خودرو هایی متناسب و عالی برای تمام انسان ها را باید عاملی برای مطرح شدن این کمپانی آلمانی بدانیم!

به هر حال شرایط برای انتخاب برترین محصولات تاریخ کمپانی آئودی کمی سخت است؛ اما ما دست به کار شده و بهترین و پیشروترین محصولات آئودی را به شما معرفی می کنیم.

اتو یونیون تایپ دی (Auto Union Type D)

اتومبیلی که می بینید توسط فردیناند پورشه طراحی و ساخته شده است. این اتومبیل در مسابقات جایزه بزرگ اتحادیه اروپا و در سال 1939 حضور داشت و جد حقیقی آئودی R. 8 معروف است. تایپ دی را باید یک آئودی اصیل دانست. این اتومبیل یک محصول انقلابی بوده و از تکنولوژی پیشرفته ای برخوردار است.

در تایپ دی پیشرانه در پشت راننده قرار گرفته و از سیستم تعلیق مستقل در چهار چرخ استفاده شده است. در حال حاضر تنها 3 اتومبیل از 5 اتومبیل تایپ دی باقی مانده و هنوز اسطوره سال های دور کمپانی آئودی نفس می کشد.

آئودی تی تی (Audi TT)

آئودی تی تی در ابتدا یکی از بهترین کوپه های اسپرت در بازار دنیای بود؛ ولی متاسفانه شرایط تغییر کرد و اکنون به فراموشی سپرده شده است. این اتومبیل برای اولین بار در سال 1998 راهی بازار شد و به دلیل طراحی شیک خود نسبت به دیگر محصولات آئودی، به شهرت فراوانی رسید و تحولی در صنعت خودروسازی ایجاد کرد.

عملکرد آن در ابتدا بسیار بد بود و در حد و اندازه یک ستاره ظاهر نشد؛ بنابراین کمپانی آئودی مدل آن را برای برطرف مسائل گوناگون فراخواند و به نظر می رسید که باید با ستاره آلمانی ها خداحافظی کرد؛ اما فراوری تی تی ادامه پیدا کرد و در حال حاضر یکی از بهترین محصولات کمپانی آئودی است.

آئودی ای 8 (Audi A. 8)

آئودی ای 8 از فناوری های مختلفی استفاده نموده و تا دندان مسلح است. آئودی در این محصول از مهم ترین و پیشرفته ترین سیستم ایمنی فعال و نیمه فعالِ یاری راننده استفاده نموده است. در بیرون ای 8 حسگر ها و دوربین های با کیفیتی قرار دارند. ای 8 به سنسور های اولتراسونیک و اسکنر لیزری مجهز بوده و برای پارک کردن آن نیازی به حضور در پشت فرمان نیست.

همچنین در ای 8 از سیستم راهنمایی اکسل عقب الکترومکانیکال و پیشرفته ترین سیستم تعلیق اکتیو (تغییر شرایط با رصد سطح جاده) استفاده شده است. بله! همین تکنولوژی های پیشرفته کافی است که ای 8 را یکی از بهترین خودرو های آئودی بدانیم.

دکاو مونزا (DKW Monza)

کمپانی دکاو به گروه فولکس واگن پیوست تا اکنون خود را با نام آئودی مطرح کند! بنابراین مونزا از نظر فنی یک آئودی نیست؛ ولی با این حال نمی توان از آن چشم پوشی کرد و نام مونزا را در این لیست قرار نداد. مونزا در سال 1950 و برای مسابقات جایزه بزرگ ایتالیا ساخته شد و تا سال 1956، پنج رکورد دنیای از خود برجای گذاشت.

طراحی آیرودینامیک و بدنه فوق العاده سبک مونزا در رکورد شکنی آن نقش ویژه ای داشت. این اتومبیل همچنان جذابیت های خود را داشته و در آسمان پر ستاره آئودی می درخشد. مونزا خودرویی فراموش نشدنی در تاریخ آئودی است.

آئودی ای6 آلرود (Audi A. 6 allroad)

فراوری آئودی ای 6 آلرود در سال 2005 به طور رسمی متوقف شد. البته ای 6 آلرود گاهی اوقات توسط کمپانی آئودی به فراوری می رسد؛ ولی فراوری انبوهی در کار نیست و تقریبا نسخه هایی خاص و ویژه از آن را با تیراژی بسیار اندک به فراوری می رساند. ما به دلیل نبوغ آئودی در خلق اتومبیلی قابل ستایش، آلرود را در لیست خود قرار داده ایم.

آئودی ای6 آلرود کواترو در سال 1999 فراوری شد و نشان دهنده کوشش آئودی برای ساخت اتومبیلی آفرودی بود. طراحی خاص آئودی برای تطبیق پذیر کردن ای 6 با شرایط گوناگون قابل تقدیر بود. این اتومبیل باید در جاده های سنگفرش نشده و مناطق روستایی حرکت می کرد و به همین دلیل باید آن را یکی از پروژه های جسورانه آئودی دانست.

آئودی ای 3 کانورتیبل (Audi A. 3 Convertible)

آئودی ای 3 کانورتیبل یکی از زیباترین اتومبیل های دنیا است. در این اتومبیل حس آرامش و زیبایی خاص محصولات آئودی را به راحتی تجربه خواهید کرد. تصور حضور یک فرد ثروتمند در پشت فرمان آئودی ای 3 کانورتیبل بسیار آسان است. ای 3 کانورتیبل ظاهری درجه یک داشته و برای سفر به نقاط ساحلی و... یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار دنیای است. این اتومبیل یکی از پرفروش ترین محصولات آئودی بوده و اصلا نباید بابت رکورد شکنی های آئودی ای 3 تعجب کرد.

آئودی آر 15 تی دی آی (Audi R. 15 TDI)

یک اتومبیل اسپرت و دیزلی قدرتمند! آیا اتومبیل دیگری همانند آر 15 تی دی آی وجود دارد؟ آر 15 تی دی آی را باید جزء نسل دوم محصولات آئودی دانست و باید گفت که در مسابقات 24 ساعته لمانز بی همتا است! این اتومبیل مفهوم واقعی مهندسی جسورانه، تفکر و خلاقیت در صنعت خودروسازی است. آر 15 تی دی آی پیشرانه ای قدرتمند با توان 600 اسب بخار و از نوع V. 10 TDI و با حجم 5.5 لیتر دارد. سیستم الکتریکی آر 15 تی دی آی از توان باتری های لیتیومی استفاده می نماید.

آئودی آر اس 6 آوانت (RS 6 Avant Audi)

آئودی در سال 2002 با رونمایی از آر اس 6 یکی از قدرتمندترین محصولات خود را با توان 571 اسب بخار راهی بازار کرد. آر اس 6 آوانت خودرویی استیشن و خانوادگی بوده و بعضی از علاقه مندان محصولات آئودی از آن به عنوان آتشی دمنده یاد می نمایند.

آر اس 6 آوانت اتومبیلی مدرن، هیجان انگیز و چند کاره است. اما هرگز نمی توان از آن برای مسابقه دادن استفاده کرد؛ ولی مطمئن باشید که روح یک اتومبیل مسابقه ای را در پست فرمانِ خوش دست آن خواهید دید!

آئودی آر 8 (Audi R. 8)

آر 8 براساس استاندارد سوپراسپرت ها ساخته شده و با قیمتی مقرون به صرفه در بازار دنیای حضور دارد. این اتومبیل یکی از بهترین سوپراسپرت های بازار بوده و از سال 2006 تاکنون به عنوان رقیبی جدی برای سوپراسپرت های مختلف خط و نشان کشیده است. آر 8 در ابتدا نمونه اولیه ای از آر 8 لمانز بود؛ اما اکنون اتومبیلی کاربردی، راحت و شیک بوده و برای استفاده روزانه کاملا مناسب است.

آئودی برای ساخت آر 8 از پلتفرم لامبورگینی گالاردو و بدنه ای فضایی از جنس آلومینیوم استفاده نموده و پیشرانه میانی قدرتمندی برای آن انتخاب نموده است.

آئودی وی 8 کواترو (V 8 Quattro Audi)

وی 8 کواترو اولین اتومبیل آئودی با پیشرانه توربو و سیستم چهار چرخ متحرک بوده و در دهه 1980 به عنوان یکی از بهترین اتومبیل های دنیا مطرح شده بود. کواترو با استفاده از سیستم چهار چرخ متحرک خود، هشت بار برنده رالی دنیای شد و نام خود را در تاریخ جاودانه ساخت. امروزه تمام اتومبیل های برقی و نوین آئودی با پسوند کواترو عرضه شده و یاد و خاطره افسانه آئودی را زنده نگاه می دارند.

منبع: hotcars

ترجمه: امین نقی زاده

منبع: فرادید
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 335

به "10 اتومبیل برتر آئودی؛ شوالیه های جسور!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 اتومبیل برتر آئودی؛ شوالیه های جسور!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید