مطهری: رئیس جمهور باید به بیانیه سه کشور اروپایی اعتراض کند

به گزارش شاتر عکاسی، عضو فراکسیون امید مجلس گفت که حسن روحانی باید به بیانیه سه کشور اروپایی با موضوع متهم کردن ایران به دست داشتن در حمله به آرامکو عربستان اعتراض کند.

مطهری: رئیس جمهور باید به بیانیه سه کشور اروپایی اعتراض کند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر نخست وزیر انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران قبلا وارد مذاکره شده بود.

وی اضافه کرد: بحران کنونی را از همان جایی که خراب شده باید درست کنیم، یعنی این داستان و این تنش از آنجایی آغاز شد که آقای ترامپ از برجام خارج شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اصلاح چنین وضعی ترامپ باید به برجام برگردد و ایران هم اعلام نموده است که ترامپ باید به برجام برگردد و تحریم ها را لغو کند، در این صورت آمریکا هم می تواند در کنار کشور های اروپایی با ایران مذاکره کند.

مطهری همچنین اعلام کرد: راهکار، این است که آمریکا روش خود را اصلاح کند، نه اینکه ایران که هیچ نقض پیمانی ننموده و به تعهدات خود پایبند بوده بیاید و باز تعهدات جدیدی را بپذیرد؛ این معنی ندارد.

وی ادامه داد: ما باید روی همان موضع خودمان پافشاری کنیم که موضع بازگشت آمریکا به برجام است و این حرف، منطقی بوده و برای جهان هم قابل قبول است.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین اعلام کرد: به هر حال نمی گردد که ما به دستور نخست وزیر انگلیس عمل کنیم، آن ها باید اشتباهاتی که در گذشته انجام داده اند را اصلاح نمایند.

مطهری در پاسخ به این سوال که با توجه به در پیش رو بودن دیدار روحانی با نخست وزیر انگلیس و اظهاراتی که علیه ایران از سوی جانسون صورت گرفت، توصیه ای که به رئیس جمهور کشورمان دارید چیست، گفت: این دیدار ها که مفید و خوب است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به هر حال نخست وزیر انگلیس مواضعی داشته که علیه جمهوری اسلامی بوده است، شما این دیدار را چگونه ارزیابی می کنید، اضافه کرد: به نظر من اولا رئیس جمهورمان باید نسبت به بیانیه سه کشور اروپایی اعتراض کند؛ چراکه این بیانیه ایران را به حمله به آرامکو در عربستان متهم نموده اند در حالی که هیچ سندی ارائه ننموده اند و به نظر می رسد این بیانیه یک بیانیه سیاسی است.

عضو فراکسیون امید مجلس در این باره گفت: به نظر می رسد در آستانه نشست نیویورک، این ها می خواستند موضع ایران را تضعیف و مواضع خود را تقویت نمایند که در درجه اول رئیس جمهور کشورمان در اعتراض به این بیانیه باید موضع نشان دهد.

مطهری اعلام کرد: در درجه دوم هم رئیس جمهور کشورمان باید به این ها گوشزد کند که شما به جای اینکه ایران را مجبور به تعهدات جدید کنید، به آقای ترامپ نشان دهید که از این نقض پیمانی که نموده برگردد تا آن زمان ایران هم بتواند همراهی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 389

به "مطهری: رئیس جمهور باید به بیانیه سه کشور اروپایی اعتراض کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطهری: رئیس جمهور باید به بیانیه سه کشور اروپایی اعتراض کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید