مارک اسپر: ارتش آمریکا در حال حاضر از توانایی کافی در خاورمیانه برخوردار است

به گزارش شاتر عکاسی، وزیر دفاع آمریکا گفت، معتقد است ارتش آمریکا در حال حاضر از توانایی کافی در خاورمیانه برای جلوگیری از درگیری برخوردار است و انتشار گزارشی در وال استریت ژورنال مبنی اینکه افزایش عمده نیروها در دست آنالیز است، رد کرد.

مارک اسپر: ارتش آمریکا در حال حاضر از توانایی کافی در خاورمیانه برخوردار است

به گزارش شاتر عکاسی، به نقل از خبرگزاری رویترز، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا آدینه در جمع گروه کوچکی از شاتر عکاسی جابجایی نیروها یا حتی افزایش اندک تعداد نیروها در آینده را بعید ندانست.

با این حال اسپر در جریان سفر به کالیفرنیا برای شرکت در یک نشست امنیتی گفت: اما هیچ گزارشی درباره تعداد 14 هزار نیرو صحت ندارد. این کاملا یک مطلب خبری غلط است. هر فرمانده هر کجا که باشد توانایی های بیشتر و بیشتری را می خواهد. اما در حال حاضر ما معتقدیم که توانایی کافی داریم تا آنچه را نیاز داشتیم جلویش را بگیریم، مهار کنیم. من معمولا با درخواست هایی برای آنالیز دوباره اعزام نیرو روبرو می شوم اما تاکید دارم که در حال حاضر هیچ درخواستی مبنی بر استقرار 14 هزار نیرو مطرح نشده است.

اظهارات وزیر دفاع آمریکا به دنبال انتشار تکذیبیه روز چهارشنبه پنتاگون در رابطه با یک گزارش وال استریت ژورنال مطرح می گردد. براساس گزارش این نشریه آمریکایی، ایالات متحده اعزام حدود 14 هزار نیروی دیگر به منطقه خاورمیانه را در دست آنالیز دارد. ایالات متحده آمریکا از ماه مه حدود 14 هزار نیروی مازاد به خاورمیانه اعزام نموده است و بمب افکن و پرسنل دفاع هوایی هم از آن ها پشتیبانی می نمایند. اینکه پنتاگون باز هم اعزام تعداد دیگری نیرو را در دست آنالیز داشته باشد، امری چندان غیر عادی برای آن ها نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 610

به "مارک اسپر: ارتش آمریکا در حال حاضر از توانایی کافی در خاورمیانه برخوردار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارک اسپر: ارتش آمریکا در حال حاضر از توانایی کافی در خاورمیانه برخوردار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید