لزوم حفظ آرامش ذهنی و روانی دانشجویان با عملکرد مناسب مراکز مشاوره دانشجویی

به گزارش شاتر عکاسی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین پایانی کمپین دانشجویی در خانه بمانیم بر لزوم حفظ آرامش ذهنی و روانی دانشجویان با ارائه مشاوره ها و برنامه های مناسب دانشجویی توسط مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های کشور تاکید نمود.

لزوم حفظ آرامش ذهنی و روانی دانشجویان با عملکرد مناسب مراکز مشاوره دانشجویی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی شاتر عکاسی به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین انتهای کمپین دانشجویی در خانه بمانیم بر لزوم حفظ آرامش ذهنی و روانی دانشجویان با ارائه مشاوره ها و برنامه های مناسب دانشجویی توسط مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های کشور تاکید نمود.

در این آیین که ظهر امروز (سه شنبه) با حضور رئیس سازمان امور دانشجویان، مدیرکل مرکز مشاوره دانشجویی این سازمان، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و مدیران مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه های کشور به صورت حضوری و مجازی در َسالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار گردید، غلامی با تاکید بر لزوم حفظ و به کارگیری تجربه های ارزشمند از عملکرد دفاتر مشاوره دانشجویی در دوران بیماری کرونا، گفت: ظرفیت و عملکرد مناسب مراکز بهداشت و مشاوره دانشجویی در دانشگاه ها به خوبی احساس می گردد و کمبودهای احتمالی این مراکز در بعضی دانشگاه ها باید برطرف گردد تا این بخش به صورت فعال و بالفعل در خدمت جامعه دانشجویی کشور باشند.

وزیر علوم با بیان اینکه در جریان خدمات مراکز مشاوره دانشجویی هستم، اضافه کرد: احتیاج به این مراکز و آثار مثبت عملکرد آنها به ویژه در ایام امتحانات در هفته ها و ماه های اول ورود دانشجویان جدید کاملاً محسوس بوده، ولی عملکرد این مراکز در دوران شیوع ویروس کرونا واقعاً قابل تقدیر است.

غلامی با اشاره به غافلگیری بعضی از کشورهای پیشرفته در مواجهه با ویروس کرونا گفت: در کشور ما با آمادگی موارد تامینی و بهداشتی و مدیریت صحیح و همراهی و هم گامی مردم، توانستیم آثار زیان بار این بیماری را به حداقل برسانیم.

وی اضافه کرد: در این راستا محیط های دانشگاهی خیلی زود تصمیم گرفتند که با توجه به شیوع این بیماری در اجتماعات، دانشگاه ها تعطیل شوند و از همان هفته های اول تعطیلی، آموزش مجازی دروس در دانشگاه ها برقرار شد.

وزیر علوم با تشکر از مراکز مشاوره دانشجویی به جهت فعالیت همزمان با تعطیلی دانشگاه ها و ارتباط مستمر با بدنه دانشجویی کشور در جهت برطرف آسیب های روحی و روانی آنان گفت: نکته اصلی، حفظ این تجربیات و به کارگیری آن با آمادگی بیشتر برای زمان های طولانی تر در مقابله با این بیماری و سایر شرایط مشابه است.

وی با اشاره به برگزاری ترم تحصیلی آینده به صورت ترکیبی حضوری و نیمه حضوری و ارائه مجازی دروس گفت: در ترم تحصیلی جدید اگر بهداشت ذهنی و روحی دانشجویان به خوبی فراهم گردد، و اگر مطمئن باشند که با برنامه ریزی های کامل بهداشتی و روانی وارد دانشگاه می شوند، از ترس و اضطراب شان درخصوص آلودگی به بیماری کرونا کم می گردد و در این خصوص مراکز مشاوره دانشجویی باید بیشتر فعالیت نمایند.

وزیر علوم با بیان اینکه ادامه تعطیلی و غیبرطرفال بودن به دلیل شیوع بیماری کرونا آثار منفی و مخربی در پی خواهد داشت، اضافه کرد: هم اکنون بیشتر مراکز کشور با وجود شیوع بیماری کرونا با مدیریتی مناسب اداره می شوند و فعال هستند و جمعیت دانشجویی کشور هم اگر دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند، با حفظ سلامت کامل دانشجویان می توانیم آموزش دانشجویان را به بهترین نحو انجام دهیم.

در انتها این آیین از برگزیدگان کمپین در خانه بمانیم توسط وزیر علوم تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1112

به "لزوم حفظ آرامش ذهنی و روانی دانشجویان با عملکرد مناسب مراکز مشاوره دانشجویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم حفظ آرامش ذهنی و روانی دانشجویان با عملکرد مناسب مراکز مشاوره دانشجویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید