فعالان حمل ونقل چقدر وام کرونایی گرفتند؟

به گزارش شاتر عکاسی، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل دفتر بهره وری حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی از پرداخت حدود 70 درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت ها و رانندگان حمل ونقل برون شهری آسیب دیده از کرونا، به میزان 3 هزار و 270 میلیارد تومان اطلاع داد.

فعالان حمل ونقل چقدر وام کرونایی گرفتند؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از وزارت راه و شهرسازی، آقای محسن صادقی، گفت: تا ابتدای اردیبهشت 1400، از مجموع حدود 4800 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل ونقل برون شهری، 3 هزار و 270 میلیارد تومان معادل 70 درصد از کل تسهیلات درخواستی به متقاضیان در بخش حمل ونقل جاده ای و هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

وی اضافه نمود: دولت در دو بخش به حمل ونقل عمومی برون شهری تسهیلات پرداخت نموده است. بخش اول به طور ویژه حوزه حمل ونقل هوایی و ریلی است که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر حمل ونقل عمومی برون شهری است که با آسیب های قابل توجه روبه رو شدند. در مجموع حدود 203 هزار پرونده از سوی شرکت های حمل ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، حدود 155 هزار پرونده و معادل 76 درصد از کل پرونده ها به مرحله پرداخت رسید و مابقی پرونده ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

صادقی در خصوص آخرین شرایط تسهیلات ویژه شرکت های عظیم حمل ونقل هوایی و ریلی گفت: تا به امروز در بخش هوایی، از مجموع 29 پرونده که درخواست بیش از 2553 میلیارد تومان تسهیلات داشته اند، پرونده 14 شرکت به ارزش بیش از 2 هزار و 60 میلیارد تومان پرداخت شده است که نشان از پرداخت 80 درصدی کل تسهیلات درخواستی این بخش است. در حوزه ریلی نیز از مجموع 59 پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی 920 میلیارد تومان، تسهیلات 23 شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن ها نیز حدود 230 میلیارد تومان است که نشان از پرداخت تنها 25 درصد از کل تسهیلات درخواستی این بخش دارد.

مدیرکل دفتر ارزیابی های مالی و مدیریت بهره وری حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی در انتها ضمن بیان ضرورت و فوریت رسیدگی به شرکت های حوزه حمل ونقل به سبب آسیب های جدی وارد بر آن به دلیل شیوع ویروس کرونا و بویژه بخش حمل ونقل ریلی کشور که در دریافت تسهیلات کرونا، با موانع و مسائل متعددی روبرو هستند، خواهان همکاری بیشتر و همراهی بعضی بانک های عامل جهت تسریع و تسهیل در پرداخت این وام حمایتی شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1635

به "فعالان حمل ونقل چقدر وام کرونایی گرفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالان حمل ونقل چقدر وام کرونایی گرفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید