ضرب الاجل 72 ساعته برای خروج مسافران از شهرهای قرمز و نارنجی

به گزارش شاتر عکاسی، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت درباره چرایی افزایش شهر های نارنجی و قرمز، گفت: زمانیکه میزان رعایت دستورالعمل ها از 83.3 درصد در طی یک ماه ونیم گذشته به 59 درصد سقوط می نماید، کاملا قابل انتظار بود که تعداد شهر های نارنجی و قرمز افزایش یابد. به طوری که در حال حاضر 51 شهر ما نارنجی و قرمز هستند. این درحالی است که مطلوب ما در زمینه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی 90 درصد است.

ضرب الاجل 72 ساعته برای خروج مسافران از شهرهای قرمز و نارنجی

به گزارش ایسنا، وی اضافه نمود: مبنای قرمز و نارنجی یا زرد بودن شهرها، تعداد بستری به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت است؛ بنابراین رنگ های آبی، زرد، نارنجی و قرمز شهر ها بر اساس میزان بستری در هر 100 هزار نفر جمعیت تعیین و اعلام می گردد.

حریرچی ادامه داد: وقتی شهری قرمز یا نارنجی می گردد، اطلاع رسانی می گردد و در شهر ها هم اعلام می گردد. بر این اساس از تاریخ صدور اطلاعیه قرارگاه مقابله با کرونا، کلیه مسافران و پلاک های غیربومی تا 72 ساعت فرصت دارند که از آن شهر مقصدشان خارج شوند. در غیر این صورت در هر 24 ساعت یکبار در شهر قرمز یک میلیون تومان و در هر 24 ساعت یکبار در شهر نارنجی 500 هزار تومان خودرو ها جریمه می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1556

به "ضرب الاجل 72 ساعته برای خروج مسافران از شهرهای قرمز و نارنجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب الاجل 72 ساعته برای خروج مسافران از شهرهای قرمز و نارنجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید