شهرک های صنعتی قزوین با مشکل تامین کارگر در بعضی رشته ها روبرو هستند

به گزارش شاتر عکاسی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: هم اینک کمبود کارگر در رشته های مورد احتیاج شرکت های مستقر در شهرک های صنعتی استان محسوس است که می توان این مشکل را با برگزاری دوره های مهارت آموزی برطرف کرد.

شهرک های صنعتی قزوین با مشکل تامین کارگر در بعضی رشته ها روبرو هستند

به گزارش خبرنگاران قزوین، حمیدرضا خانپور با اعلام این مطلب اضافه کرد: در حال حاضر در شهرک صنعتی کاسپین درخواست نیروی انسانی کار مطرح است ولی کارگر دارای مهارت موجود نیست و یکی از اعتراض های شرکت ها این است که در رشته های مورد احتیاج آنها کارگر وجود ندارد.

وی با اشاره به راه اندازی واحدهای تولیدی جدید در استان، گفت: هم اینک 754واحد تولیدی جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در مرحله نصب سوله و ماشین آلات هستند و برای راه اندازی کارخانه به نیروی انسانی احتیاج دارند.

خانپور گفت: اگر ما با روش موجود تامین نیرو برای این واحدها پیش برویم قطعا به موفقیت نمی رسیم ولی اگر حرفه های مورد احتیاج واحدهای صنعتی را احصا کنیم و در آن زمینه به کارجویان آموزش ها داده گردد گام های بلندی برای اشتغالزایی و برطرف مشکل واحدها برداشته می گردد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: می توان در این طرح بسیاری از آسیب دیدگان اجتماعی، زندانیان، معتادان بهبود یافته و... را دارای مهارت های فنی لازم کرد و برای اشتغال در واحدهای صنعتی اعزام نمود.

وی گفت: برای ایجاد انگیزه و ترغیب کارفرمایان برای جذب این افراد نیز می توان مشوق های قانونی را تخصیص داد تا زمینه فعالیت این افراد در واحدهای تولیدی استان تسهیل گردد.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی، 15 شهرک و ناحیه و یک شهر صنعتی دارد و به عنوان یکی از قطب های صنعت کشور شناخته می گردد

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1643

به "شهرک های صنعتی قزوین با مشکل تامین کارگر در بعضی رشته ها روبرو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرک های صنعتی قزوین با مشکل تامین کارگر در بعضی رشته ها روبرو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید