رهبر ارکستر ایرانی در جمع 25 مهاجر برتر کانادا نهاده شد

به گزارش شاتر عکاسی، مازیار حیدری که سال جاری به عضویت هیئت داوران جایزه معتبر جونو (مهمترین جایزه موسیقی کانادا) درآمد به عنوان یکی از 25 مهاجر برتر سال 2017 کشور کانادا انتخاب شد.

رهبر ارکستر ایرانی در جمع 25 مهاجر برتر کانادا نهاده شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مازیار حیدرى (آهنگساز و رهبر ارکستر ایرانی مقیم کانادا) به عنوان یکى از بیست و پنج مهاجر برتر سال 2017 در کشور کانادا برگزیده شد. این انتخاب، هرسال توسط مجله معتبر مهاجرین کانادایى با حمایت رویال بانک کانادا، براساس کارنامه و سوابق اجرایى مهاجرین نمونه و با رأى مخاطبین صورت می گیرد. مراسم اهدای نشان و تقدیر از برگزیدگان روز سه شنبه 27 ماه ژوئن (7 تیر) در شهر تورنتو برگزار می گردد.

مازیار حیدری، فوق لیسانس رهبری ارکستر از دانشگاه تورنتو است. او دستیار رهبر ارکستر هارت هاوس است. حیدری با ارکستر تورنتو به عنوان پیانیست و دستیار رهبر با آیکات به عنوان مدیر موسیقی و رهبر ارکستر و به عنوان مدرس آزاد موسیقی، پیانو، آهنگسازی و رهبری در کانادا فعالیت دارد. او همچنین شش سال سابقه تدریس پیانو و ارکستراسیون در دانشگاه هنر تهران دارد و بیش از ده سال به عنوان مصنف، دستیار رهبر و پیانیست با ارکستر موسیقی ملی ایران همکاری داشته است. مازیار حیدری در سال 2017 دستاورد بسیار بزرگی داشته و آن هم انتخاب او برای هیئت داوران جوایز معتبر جونو، مهمترین جایزه موسیقی کانادا، است.

مازیار حیدری در تبادل نظر با خبرنگار ایلنا؛ درباره فرایند انتخاب 25 مهاجر برتر سال کانادا گفت: نامزدهاى این جایزه باید از بین مهاجران باشند که فعالیت هاى حرفه اى و اجتماعى تاثیرگزارى در جهت مثبت بخصوص در سال گذشته و همینطور از بدو ورود به کانادا انجام داده باشند. ابتدا یک لیست 75 نفرى برگزیده می شوند و در مرحله دوم از بین آنها 25 نَفَر به عنوان برندگان نهایى انتخاب می شوند.

وی در خصوص فعالیت های حرفه ای خود در کانادا عنوان نمود: درحال حاضر به عنوان رهبر ارکستر، پیانیست و آهنگساز با ارکسترهایى نظیر ارکستر تورنتو، ارکستر سمفونى هارت هاس در دانشگاه تورنتو و ارکستر سمفونى آیکات همکارى دارم. همچنین به عنوان مدرس موسیقى با کنسرواتوار رویال کانادا همکارى می کنم. از طرفی مدیر موسیقى سازمان آهنگسازان ایرانى- کانادایى تورنتو هستم و به عنوان عضو ثابت مرکز موسیقى کانادا، کانون آهنگسازان کانادا، انجمن مدرسین موسیقى کانادا و همچنین عضو ثابت جامعه آهنگسازان، نویسندگان و ناشرین موسیقى کانادا فعالیت دارم.

به گزارش ایلنا، این موسیقیدان درباره پروژهاى صورت گرفته و برنامه هایش نیز گفت: تأسیس سازمان آهنگسازان ایرانى-کانادایى تورنتو (آیکات)، ساخت و اجراى روایت اپراگونه آرش کمانگیر اجرا شده در جشنواره تیرگان 2013 در تورنتو، ساخت اثرى براى ارکستر سمفونى براساس شعر بنى آدم از سعدى به چهار زبان به همراهى تار و تمبک و خواننده سوپرانو، اجراى بیش از 50 کنسرت با مسئولیت هایى نظیر رهبر ارکستر، پیانیست و آهنگساز، عضو هیّئت داوران جوایز معتبر جونو 2017، مهمترین جایزه ى موسیقى در کانادا ازجمله فعالیت هایم در این مدت بوده است.

مازیار حیدری در خصوص شرایط فعلى موسیقى ایرانى در کانادا نیز گفت: در این مورد با خشنودى می توان گفت که با حضور موزیسین هاى خوب ایرانى در کانادا و با وجود اهمیتى که این کشور براى هنر و فرهنگ اقوام مختلف قائل است، موسیقى ایران روز به روز جاى خود را در حوزه ى موسیقى ملل در مهمترین سالن هاى موسیقى کانادا باز نموده است و این فرایند در مقایسه با نزدیک به یک دهه گذشته کاملاً رو به رشد است. در حال حاضر موسیقى ایران در دانشگاه هاى معتبر کانادایى نظیر دانشگاه تورنتو و دانشگاه یورک هم به صورت عملى و هم به صورت نظرى تدریس می گردد. از موارد دیگر می توان به حضور پرتعداد دانشجویان ایرانى در رشته هاى مختلف موسیقى در مقاطع کارشناسى و دکترى هم اشاره نمود.

از برگزیدگان سال هاى گذشته هم می توان به برخى وزراى کابینه فدرال کانادا نظیر وزیر دفاع آقاى هارجیت ساجان (اصلیت هندوستان) و برخى چهره هاى کارآفرین و همچنین دانشگاهى مهاجر اشاره نمود. بیشتر این برگزیدگان توانسته اند با فعالیت هایشان تأثیر معین و مثبتى در جامعه چند ملیتى کانادا داشته باشند. در میان نامزدهاى سال جاری می توان به نام وزیر مهاجرت کانادا آقاى احمد حسین (اصلیت سومالیایى) اشاره نمود.

منبع: خبر فوری
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 819

به "رهبر ارکستر ایرانی در جمع 25 مهاجر برتر کانادا نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر ارکستر ایرانی در جمع 25 مهاجر برتر کانادا نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید