رشد 31 درصدی تقاضا در بورس ، روز خوب بزرگان بازار سهام

به گزارش شاتر عکاسی، خبرنگاران : در انتها معاملات امروز، ارزش صف های خرید هزار و 593 میلیارد تومان شد که نسبت به روز یکشنبه افزایش 31 درصدی را نشان می دهد.

رشد 31 درصدی تقاضا در بورس ، روز خوب بزرگان بازار سهام

به گزارش خبرنگاران، در معاملات روز دوشنبه، شاخص کل بورس 19 هزار و 148 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 374 هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز 6 هزار و 777 واحد بالا آمد و در رقم 462 هزار و 478 واحد ایستاد.

ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 15 هزار و 145 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز یکشنبه 10 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 8 درصد کاهش یافت و به رقم 13 هزار و 388 میلیارد تومان رسید.

عرضه و تقاضای بورس

در سرانجام معاملات امروز، ارزش صف های خرید هزار و 593 میلیارد تومان شد که نسبت به روز یکشنبه افزایش 31 درصدی را نشان می دهد. همچنین ارزش صف های فروش 56 درصد کاهش یافت و به رقم 331 میلیارد تومان رسید.

در سرانجام معاملات امروز شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) با صف خرید 165 میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از چخزر، سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) و مبین وان کیش (اوان) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به نماد انرژی1 (نهادهای مالی بورس انرژی) تعلق داشت که در سرانجام معاملات صف فروش 51 میلیارد تومانی داشت. پس از انرژی1، گدنا (تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) و بوعلی (شرکت پتروشیمی بوعلی) بیشترین صف فروش را داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

در بورس شرکت های آسان پرداخت پرشین (آپ)، سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت)، خوراک دام پارس (غدام)، نفت بهران (شبهرن)، کشت و صنعت چین چین (غچین)، تامین سرمایه امید (امید) و سیمان اصفهان (سصفها) با رشد 5 درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر)، توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان (خپارسا)، توکارنگ فولاد سپاهان (شتوکا)، بیمه کوثر (کوثر) و کشاورزی و دامپروری ملارد (زملارد) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

سهم های تاثیرگذار

در معاملات روز دوشنبه فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس)، وبملت (بانک ملت) و فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) نمادهای سبزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

امروز قیمت سهام اغلب بزرگان بازار افزایش یافت. علاوه بر فارس، وبملت و فملی، نمادهای شستا، خودرو، وتجارت، تاپیکو، شپنا، شبندر، شتران، وبصادر، خساپا، فولاد، کگل و فخوز نیز رشد قیمت داشتند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1433

به "رشد 31 درصدی تقاضا در بورس ، روز خوب بزرگان بازار سهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 31 درصدی تقاضا در بورس ، روز خوب بزرگان بازار سهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید