دریافت هدایای غیرمتعارف توسط نمایندگان تخلف محسوب می گردد

به گزارش شاتر عکاسی، خبرنگاران : عضو کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس گفت: براساس مصوبه امروز کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس دریافت هدایای غیرمتعارف از سوی نمایندگان تخلف محسوب می گردد. همچنین دستگاه های دولتی از پرداخت هدیه به نمایندگان منع شده اند.

دریافت هدایای غیرمتعارف توسط نمایندگان تخلف محسوب می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس گفت: در جلسه امروز ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در دستور اعضای کمیسیون قرار داشت.

وی اضافه نمود: در این جلسه ماده مربوط به دریافت هدایا توسط نمایندگان مورد بحث و آنالیز نهاده شد و به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس، نمایندگان ملزم شدند هر هدیه ای را که دریافت می نمایند در سامانه ای که به همین منظور در مجلس طراحی خواهد شد به ثبت برسانند. البته این مسئله تنها شامل هدایای متعارف می گردد.

عنابستانی گفت: بر اساس این مصوبه نمایندگان از دریافت هدایای غیرمتعارف منع شده اند و این کارطبق مصوبه کمیسیون تخلف محسوب می گردد.

وی اضافه نمود: همچنین بر اساس مصوبه امروز کمیسیون، اهدای هدیه از سوی ارگان های دولتی و نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی به نمایندگان ممنوع شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1430

به "دریافت هدایای غیرمتعارف توسط نمایندگان تخلف محسوب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت هدایای غیرمتعارف توسط نمایندگان تخلف محسوب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید