خبرنگاران مسکو اتهامات واشنگتن و لندن را مبنی بر حمله سایبری به المپیک توکیو رد کرد

به گزارش شاتر عکاسی، تهران- خبرنگاران- رییس کمیته امور خارجی مجلس دومای روسیه اتهامات وارده شده به مسکو را مبنی بر طراحی حملات سایبری برای مختل کردن المپیک تابستانی 2020 توکیو رد کرد.

خبرنگاران مسکو اتهامات واشنگتن و لندن را مبنی بر حمله سایبری به المپیک توکیو رد کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، لئونید اسلاتسکی اتهامات وارد شده از سوی مقامات انگلیسی و آمریکایی را تلاشی برای بی اعتبار کردن روسیه و بدنام کردن وجهه بین المللی این کشور خواند.

اسلاتسکی در گفت وگو با خبرگزاری تاس گفت: این (اتهام) مضحک و کاملا بی اساس است. چنین اظهاراتی اقدامات روسیه نیست بلکه بدبینانه و بی ملاحضه است. این اتهامات جدید اقدامی دیگر در راستای بی اعتبار ساختن روسیه است. اگر دروغی بگویید که به اندازه کافی عظیم بوده و به دفعات آن را تکرار کنید، مردم در نهایت آن را باور می نمایند. این کاری است که آنها روی آن حساب نموده اند.

مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس روز گذشته (دوشنبه) روسیه را به برنامه ریزی حملات سایبری علیه المپیک توکیو و سازماندهندگان این بازی ها، اسپانسرها و سرویس دهندگان خدمات حمل و نقل متهم کرد.

این به اصطلاح حملات که بریتانیا مدعی است از سوی سرویس اطلاعاتی روسیه طراحی شده است، سپتامبر سال گذشته و پیش از اعلام سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) مبنی بر محرومیت روسیه از حضور در رقابت های ورزشی بین المللی از جمله المپیک، شروع شده است.

براساس اعلام مقامات آمریکا و انگلیس، سرویس اطلاعاتی روسیه (GRU) همچنین مسوول مداخله در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، هک و انتشار ایمیل های اشخاص مرتبط در کمپین امانوئل مکرون در انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه است.

کمیته سازماندهی المپیک توکیو اعلام نموده است که هیچ تاثیر ملموسی از حملات مذکور در سرویس های این نهاد مشاهده نشده است.

بدنبال شیوع ویروس کرونا، المپیک 2020 توکیو با تصمیم کمیته بین المللی المپیک و مقامات ژاپن یک سال به تعویق افتاده است اما اوج گیری شیوه کووید-19 برگزاری این رویداد عظیم را در این تاریخ جدید نیز در هاله ای از ابهام قرار داده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1298

به "خبرنگاران مسکو اتهامات واشنگتن و لندن را مبنی بر حمله سایبری به المپیک توکیو رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مسکو اتهامات واشنگتن و لندن را مبنی بر حمله سایبری به المپیک توکیو رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید