خبرنگاران تجارت خارجی چین 6 درصد افزایش یافت

به گزارش شاتر عکاسی، پکن- خبرنگاران- آمارهای گمرک چین نشان می دهد حجم واردات و صادرات چین در ماه آگوست (10 مرداد تا 10 شهریور) 2.88 تریلیون یوان (هر دلار 6.7 یوان) بود که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش یافته است.

خبرنگاران تجارت خارجی چین 6 درصد افزایش یافت

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران در این میان، حجم صادرات و واردات به ترتیب 1.65 تریلیون و 1.23 تریلیون یوان بوده که به ترتیب 9.5 درصد افزایش و 0.5 درصد کاهش یافته است.

به طور کلی، در هشت ماهه نخست سال جاری، حجم واردات و صادرات تجارت خارجی چین 20.05 تریلیون یوان بود که 0.6 درصد کاهش یافته است اما میزان کاهش در مقایسه با هفت ماهه نخست سال جاری 1.1 درصد کم تر شده است که نشان می دهد فرایند تجارت خارجی چین رو به بهبود است.

بر اساس این آمار، دومین اقتصاد عظیم جهان در ماه آگوست مازاد تجارت 58.93 میلیارد دلار آمریکا را به ثبت رسانده است در حالی که پیش بینی ها نهایتا ثبت مازاد تجاری 50 میلیارد دلاری را براورد نموده بودند.

کارشناسان معتقدند انعطاف پذیری شگفت آور چین در صادرات در میان همه گیری کرونا به بعضی از عوامل خاص از جمله افزایش صادرات تجهیزات محافظت شخصی، محصولات صنایع دستی و کاهش صادرات توسط بعضی از رقبای این کشور در بازار ناشی می گردد.

گزارش ها حاکی است در هشت ماه اول سال 2020، واردات و صادرات چین به کشورهای عضو اتحادیه آسه آن، اتحادیه اروپا و ژاپن افزایش یافته است در حالی که حجم تجارت با ایالات متحده به آرامی کاهش یافته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1211

به "خبرنگاران تجارت خارجی چین 6 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تجارت خارجی چین 6 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید