خبرنگاران استاندار: 200 مدرسه کانکسی آذربایجان غربی جمع آوری می شود

به گزارش شاتر عکاسی، ارومیه- خبرنگاران- استاندار آذربایجان غربی گفت: در صدد هستیمحدود 200 مدرسه کانکسی یک و 2 کلاسه را در استان تا سرانجام دولت جمع آوری کنیم.

خبرنگاران استاندار: 200 مدرسه کانکسی آذربایجان غربی جمع آوری می شود

محمدمهدی شهرکمک شامگاه شنبه در ششمین شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی با تبریک فرا رسیدن ماه رجب و ولادت امام محمد باقر(ع) اضافه نمود: اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان لازم است موضوع جمع آوری مدارس کانکسی که اغلب در روستاهای بالای 20 خانوار هستند، را پیگیری کند.

وی در زمینه کمک به بازسازی اردوگاههای دانش آموزی استان نیز بیان نمود: طی هماهنگی با شهرداری ارومیه باید در زمینه فضاسازی و فنس کشی اقدام شود.

استاندار آذربایجان غربی درباره پیشنهاد وزیرآموزش و پرورش در زمینه طرح هدایت یا همان تهیه تبلت برای دانش آموزانی که در شبکه شاد نیستند، گفت: طبق آخرین اطلاعات 30 درصد دانش آموزان کشور به شبکه شاد دسترسی ندارند و لازم است تا با استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد و تمام ظرفیتهای استانی نسبت به رفع این مشکل تصمیم گیری واقدامات لازم در باره حضور دانش آموزان استان در شبکه شاد انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه از کل 12 هزار کلاس درس مورد نیاز استان افزون بر 2 هزار و 500 مدرسه در در 2 سال گذشته احداث و تحویل آموزش و پرورش شده است، گفت: با افتتاح 2 مدرسه 6 کلاسه در شهرستان شوط هشت کلاس کانکسی برچیده شد.

مهین منافی گفت: 106 طرح با 599 کلاس درس با بیش از 78 هزار متر مربع و هفت سالن ورزشی با سه هزار 780 متر مربع نیز در سال 1399 در استان به بهره برداری رسید.

وی در باره جذب نوآموزان نیز گفت: با جذب 48 هزار نوآموز توانستیم نرخ جذب را به بالای 67 درصد ارتقا دهیم.

منافی با اشاره به ثبت نام بیش از 354 هزار دانش آموز در 6 پایه ابتدایی استان ادامه داد: نرخ پوشش تحصیلی واقعی دوره ابتدایی در سال جاری 98.35 درصد رسید که نسبت به پارسال که 97.76 بود رشد دارد.

به گزارش خبرنگاران آذربایجان غربی دارای 625 هزار دانش آموز است که در پنج هزار مدرسه تحصیل می کنند از این تعداد مدرسه 30 درصد نا ایمن و غیر استاندارد هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1503

به "خبرنگاران استاندار: 200 مدرسه کانکسی آذربایجان غربی جمع آوری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار: 200 مدرسه کانکسی آذربایجان غربی جمع آوری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید