خبرنگاران اجرای 71 هزار کیلومتر فیبرنوری با هدف برقراری ارتباطات پایدار و پرسرعت

به گزارش شاتر عکاسی، تهران - خبرنگاران - در راستای تحقق اهداف ایران هوشمند تا خاتمه سال 1398 طول شبکه فیبرنوری کشور با رشد 25 درصدی در اجرا، به بیش از 71 هزار کیلومتر رسید.

خبرنگاران اجرای 71 هزار کیلومتر فیبرنوری با هدف برقراری ارتباطات پایدار و پرسرعت

به گزارش روز سه شنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پروژه توسعه، تکمیل و نوسازی فیبرنوری در کشور به عنوان شاهرگ حیاتی شبکه ارتباطی به 71 کیلومتر رسید.

فیبر نوری، حکم شاهرگ های حیاتی شبکه ارتباطی را دارد و سرعت و کیفیت اینترنت به آن وابسته است. برای بالا رفتن سرعت اینترنت و کم شدن قطع و وصلی آن، باید شبکه فیبرنوری گسترده و خوبی در اختیار داشت.

به همین دلیل پس از آمایش سرزمینی، طرحی برای توسعه تکمیل و نوسازی کابل فیبرنوری در کشور برنامه ریزی و اجرا شد که نتیجه آن احداث 14 هزار کیلومتر فیبرنوری در سال 98 بود. با این اقدام طول شبکه فیبرنوری کشور به حدود 71 هزار کیلومتر رسید؛ یعنی افزایش 25 درصدی نسبت به هر آنچه تا پیش از این اجراشده بود.

با همین شبکه شاهرگی فیرنوری، علاوه بر تأمین نیازهای مردم در حوزه هایی همچون دولت الکترونیکی، راه اندازی و توسعه کسب وکارها و... می توان گامی دیگر به سوی ایران هوشمند برداشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1239

به "خبرنگاران اجرای 71 هزار کیلومتر فیبرنوری با هدف برقراری ارتباطات پایدار و پرسرعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اجرای 71 هزار کیلومتر فیبرنوری با هدف برقراری ارتباطات پایدار و پرسرعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید