جبران باسیل از کوشش حریری برای حذف دیگر جریان ها انتقاد کرد

به گزارش شاتر عکاسی، وزیر امور خارجه دولت پیش برد امور لبنان از احزاب و جریان های سیاسی این کشور خواست، در شرایط جدید لبنان، از اصرار بر حذف دیگر جریان ها دست بردارند.

جبران باسیل از کوشش حریری برای حذف دیگر جریان ها انتقاد کرد

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جبران باسیل وزیر امور خارجه دولت پیشبرد امور لبنان و رهبر جریان سیاسی التیار الوطنی الحرّ (جریان ملی آزاد) از جریان ها و احزاب سیاسی تأثیر گذار در این کشور خواست برای تشکیل دولت جدید به جد کوشش نمایند و سیاست ها و رویکردهای سابق خود را کنار بگذارند.

به نوشته پایگاه ال بی سی آی، او که شامگاه پنجشنبه در نشست خبری صحبت می کرد، به شکست گروه های سیاسی این کشور در تشکیل حکومت جدید اعتراف کرد و گفت که راهکار معین است اینکه دولتی با عنوان دولت راهکار ایجاد گردد و راستا موفقیت را در پیش بگیرد.

جبران با بیان اینکه باید به سیاست حذف دیگری خاتمه داد، تأکید کرد: کسی نمی تواند دیگری را حذف کند. دیگر مرحله حذف دیگری به سر آمده و ما نمی پذیریم که کسی بر موج اعتراض ها سوار گردد و به اصل مشارکت و میثاق سیاسی در لبنان ضربه بزند.

وزیر خارجه دولت پیش برد امور در اظهارات خود، از سعد الحریری، نخست وزیر دولت پیش برد امور انتقاد کرد و گفت که او کوشش می نماید این معادله را مطرح کند که او همه کاره است و باید دیگران را حذف کند.

او گفت که در خصوص تشکیل دولت آینده نه مشارکت خواهد داشت و کسی را از تشکیل این دولت باز خواهد داشت. جبران باسیل راهکار در برون رفت از بحران فعلی در لبنان را تشکیل حکومت نجات متشکل از متخصصان دانست که علاوه بر تخصص باید پاک دست نیز باشند.

رئیس جریان ملی آزاد لبنان گفت: اگر نخست وزیر حریری همچنان بر معادله من و دیگر هیچ اصرار کند و حزب الله و جنبش امل نیز در دولت تکنوکرات به ریاست حریری، بر نزدیک بودن خطرات خارجی تأکید و اصرار کند، برای ما جریان ملی آزاد و ائتلاف لبنان قوی اهمیتی ندارد که در این گونه دولت مشارکت کنیم؛ چرا که سرنوشت آن، محکوم به شکست است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 631

به "جبران باسیل از کوشش حریری برای حذف دیگر جریان ها انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جبران باسیل از کوشش حریری برای حذف دیگر جریان ها انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید