تقابل ظلم و امید در آثار یک نقاش، سلبریتی ها سوژه شدند

به گزارش شاتر عکاسی، جواد بیاد که این روزها نمایشگاه نقاشی با عنوان پشت فرداها شهریست را در گالری شکوه برگزار نموده است درباره آثار ارائه شده در این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: در این نمایشگاه هفت تابلوی بزرگ که با تکنیک رنگ روغن کار شده و فضایی معناگرا دارند به نمایش گذاشته شده است.

تقابل ظلم و امید در آثار یک نقاش، سلبریتی ها سوژه شدند

وی درباره مفهوم عنوان این نمایشگاه بیان نمود: عنوان پشت فرداها شهریست معنای امید و امیدواری را به مخاطب منتقل می نماید. امید در زندگی امروز اهمیت زیادی دارد چراکه باعث می گردد بر زرق و برق جلوه های سطحی و زودگذر دنیوی متمرکز نشویم با فکر کردن و توجه به گذر زمان و آینده به درک درست برسیم.

این نقاش با بیان اینکه موضوعات متفاوتی را به عنوان نماد و شالوده این آثار قرارداده است درباره دلایل استفاده از چهره های شناخته شده و آشنا در تابلوهایش، اظهار کرد: در برخی از نقاشی ها سلبریتی ها و چهره های آشنا دیده می شوند و کنارشان چهره های خالی از پرتره هستند که با گذر زمان جایگزین می شوند و افراد دیگر برای کسب شهرت، جای آن ها را می گیرد.

وی که در آثارش به گذر زمان تاکید ویژه ای داشته درباره یکی از تابلوهایش که تصویری از شام آخر است، گفت: ما عادت نموده ایم در لحظات آخر دور هم جمع شویم و این تابلو هم به همین رفتار اشاره دارد، البته برداشت های متفاوتی از این اثر می گردد که گرایش های منفی و مثبت را به همراه دارد.

بیاد درباره تصویر فتحعلی شاه قاجار در بخش پایینی تابلو، توضیح داد: در این تابلو، شاه قاجار را به تصویر کشیده ام که در مقابلش تکه استخوانی وجود دارد و تجاوز به سهم دیگران را نشان می دهد. همچنین تصویر بانویی که در کنار شاه روی جایگاه نشسته نشان از خوشی های انتها پذیر جهان است چراکه جایگاه مقابلش خالی از عوامل دنیوی است.

وی همچنین آثار این نمایشگاه را تلنگری برای افرادی که در خیال پوچ به سر می برند دانست و در ادامه به پایدار نبودن ظلم اشاره نمود.

این هنرمند درباره فروش این آثار نیز گفت: تابلوهای کوچکتر چیزی حدود 12 تا 15 میلیون تومان قیمت گذاری شده اند اما تابلوهای بزرگی که ابعاد 220× 160 دارند با قیمت حدود 30 میلیون تومان به فروش می رسد.

نمایشگاه پشت فرداها شهریست تا 7 آذرماه در گالری شکوه واقع در بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی خیابان نوری شماره 19 برپاست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 103

به "تقابل ظلم و امید در آثار یک نقاش، سلبریتی ها سوژه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل ظلم و امید در آثار یک نقاش، سلبریتی ها سوژه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید