نسخه تقلبی جاذبه های گردشگری دنیا در چین

به گزارش شاتر عکاسی، خبرنگاران: در این شرایط بسیاری فکر می نمایند که چینی ها تنها نمونه تقلبی ابوالهول را ساخته اند، اما آنالیز های سایت معتبر بیزنس اینسایدر نشان می دهد که چینی ها نمونه تقلبی 10 جاذبه گردشگری دیگر مشهور دنیا را ساخته و یا مشغول ساخت آن هستند.

نسخه تقلبی جاذبه های گردشگری دنیا در چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرنگاران، سایت بیزینس اینسایدر در گزارشی به معرفی 11 جاذبه گردشگری برتر جهان پرداخته که نمونه های تقلبی آنها در چین میزبان گردشگران بوده و یا خواهند بود. حال شما اگر قصد سفر به چین را دارید، می توانید از نمونه های تقلبی هم دیدن کنید.

در شرایطی که چین با تاریخ چند هزار ساله و در اختیار داشتن آثار تاریخی ارزشمند و محوطه های طبیعی زیبا از تمامی شرایط لازم برای جذب گردشگران برخوردار بوده و پیش بینی می گردد در سال 2020 با جذب 100 میلیون گردشگر به مقصد نخست گردشگری جهان تبدیل گردد، طی سال های اخیر جذب گردشگر با جاذبه های گردشگری تقلبی نیز در این کشور به شدت رواج پیدا کره است.

طی روزهای اخیر نمونه تقلبی از مجسمه مشهور ابوالهول مصر در چین که با هدف جذب گردشگر ساخته شد، اعتراضات زیادی را در پی داشت تا آنجا که چینی ها از تخریب آن خبر دادند. این مجسمه با 80 متر طول و 30 متر عرض در صحراهای استان هبی چین ساخته شده و طی هفته های اخیر هزاران گردشگر را جذب خود نموده است.

در این شرایط بسیاری فکر می نمایند که چینی ها تنها نمونه تقلبی ابوالهول را ساخته اند، اما آنالیز های سایت معتبر بیزنس اینسایدر نشان می دهد که چینی ها نمونه تقلبی 10 جاذبه گردشگری دیگر مشهور جهان را ساخته و یا مشغول ساخت آن هستند.

برج ایفل

برج ایفل که در شهر زیبای پاریس - مقصد نخست گردشگری جهان - قرار گرفته است، یکی از جاذبه های رجحان گردشگری جهان است که سالانه میزبان میلیون ها گردشگر است. این برج توسط معماری به نام گوستاو ایفل در سال 1889 به عنوان هسته مرکزی نمایشگاه بین المللی پاریس ساخته شد و تا سال 1929 مرتفع ترین ساختمان جهان بود و همیشه نماد پاریس محسوب می گردد. به همین دلیل چینی ها به فکر کپی برداری از این شاهکار معماری برای جذب گردشگر افتادند که حاصل آن خلق نمونه تقلبی از برج ایفل در شهر هانگژو چین است.

استن هنج

بنای تاریخی استن هنج در انگلیس یکی از پنج جاذبه برتر گردشگری این کشور است. طبق افسانه ها استن هنج توسط شیطان و با استفاده از سنگ هایی که از زنی در ایرلند خریده بود، ساخته شده است. البته محققان با استناد به نوع قرار دریافت تکه سنگ های بزرگی که استن هنج را تشکیل داده بر این باورند که این بنای تاریخی یک معبد، آرامگاه، محل گردهمایی یا نوعی تقویم بوده است. در این شرایط چینی ها اقدام به ساخت یک نمونه تقلبی از این بنای تاریخی در شهر گردشگری هفی در شرق چین نموده اند.

مجسمه های بودا

پس از آنکه در سال 2001 نیروهای طالبان مجسمه های بودا در افغانستان را با دینامیت و سلاح های جنگی ویران کردند، اکنون با گذشت بیش از یک دهه از آن تراژدی فرهنگی، چینی ها سرگرم ساخت نمونه تقلبی آن در پارکی در شهر هاینان این کشور هستند که پروژه ساخت آنها مراحل سرانجامی را سپری می نماید. مجسمه های اصلی با 55 متر و 37 متر که تا پیش از نابودی بزرگترین مجسمه های بودا در جهان بودند و در قرن ششم میلادی، زمانیکه بامیان افغانستان یک منطقه مقدس بوده، در دل کوه خلق شده بودند.

کارناک

مجموعه تاریخی کارناک در سواحل شرقی رود نیل در منطقه تبس در مصر قدمتی 3500 ساله دارد. معابد کارناک بارها باز سازی شده و توسعه یافته اند. به همین دلیل، آثار تاریخی متفاوتی را از دوره های مختلف حکومت فراعنه بر مصر، به ویژه عصر طلایی فراعنه را می توان در این مجموعه مشاهده کرد. این مجموعه تاریخی شامل 63 بناست که هریک از آن ها یک شاهکار معماری اند و شیوه ساخت و رنگ آمیزی بعضی از بناهای آن کاملا منحصربه فرد است. در این شرایط چینی ها در خصوص کارناک هم بیکار نشسته اند و اقدام به ساخت یک نمونه تقلبی از این مجموعه تاریخی در پارکی در شهر گردشگری ووهان نموده اند.

برج پیزا

برج کج پیزا در شهر پیزا ایتالیا با وجودی که تنها برج کج جهان نیست، ولی مشهورترین آن در کل جهان به شمار می رود. این برج با 57 متر ارتفاع و پوششی از سنگ مرمر سفید در دوره رنسانس ساخته شد و طی قرن ها به دلیل کج بودن به نماد شهر پیزا و یکی از نمادهای ایتالیا تبدیل شده و در سال 1987 نیز توسط یونسکو به میراث فرهنگی پیوست. از سال 2012 یک نمونه تقلبی از این برج در شانگهای که حدود یک چهارم نمونه اصلی است در حال ساخت بوده و به زودی میزبان گردشگران خواهد بود.

کاخ کنگره

کاخ کنگره در واشنگتن آمریکا که بسیاری آن را با کاخ سفید اشتباه می گیرند، به عنوان یکی از نمادهای آمریکا در فاصله سال های 1793 تا 1823 به سبک معماری نئوکلاسیک آمریکایی ساخته شد و طی سال ها بارها توسعه یافت. اکنون در شهر ووکسی چین ساختمانی وجود دارد که در دهه 90 با تقلید از کاخ کنگره ساخته شد و در حال حاضر از آن به عنوان یک موزه استفاده می گردد.

روستای هالستات

روستای هالستات یکی از زیباترین روستاهای اتریش است که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو نیز به ثبت رسیده است. از سال ها قبل نمونه تقلبی این روستا در چین در کنار دریاچه ای در منطقه گوانگدونگ در جنوب این کشور با هزینه 940 میلیون دلاری ساخته شده و شامل برج ساعت، کلیسا، خانه های چوبی به سبک اروپایی و دیگر ساختمان ها با کاربری های متفاوت است که ساخت آن موجب خشم ساکنان روستای اصلی و مقامات فرهنگی اتریش شد.

خانه اپرا

خانه اپرا که یکی از متمایزترین بناهای قرن بیستم از لحاظ هنر معماری به شمار می رود، در شهر ساحلی سیدنی استرالیا قرار گرفته است. این بنای زیبا توسط طراح و معمار مشهور دانمارکی یورن اوتزان طراحی شده و از لحاظ هنری یکی از مشهورترین اماکن جهان برای اجرای هنرهای نمایشی است. این مکان که پوسته حلزونی شکل آن شامل یک میلیون و 56 هزار تکه سنگ گرانیت سوئدی است، شامل پنج سالن تئاتر، پنج سالن تمرین نمایش، دو سالن اصلی، چهار رستوران و تعداد زیادی فروشگاه است. به دلیل همین جذابیت، از سال ها قبل ساختمانی مشابه خانه اپرا در ابعاد کوچکتر در پارکی در پکن ساخته شده که به عنوان یک مرکز هنری چند سالن تئاتر و کنسرت را در خود جای داده است.

کلزیوم

کلزیوم مشهور ایتالیا در شهر تاریخی رم در شرایطی میزبان بیش از 7 میلیون گردشگر در سال 2013 بود که یکی از مقاصد برتر گردشگری ایتالیا محسوب می گردد. کلزیوم رم در سال 70 بعد از میلاد در زمان فرمانروایی یکی از امپراتورهای تمدن رم باستان به نام وسپاسیان احداث شد و سپس در سال های بعد توسط تیتوس، پسر وسپاسیان گسترش یافت. از سال 2011 ساخت نمونه تقلبی این بنای مشهور در ماکائو چین در حال اجرا بوده که تاکنون حدود نیمی از پروژه ساخت آن سرانجام یافته است.

هاگوارتز

مدرسه جادوگری هاگوارتز براساس داستان های هری پاتر یک مدرسه جادوگری سرّی با سبک خاص معماری به شکل یک قلعه بوده است. در داستان های هری پاتر هاگوارتز قلعه بزرگی است که بر دامنه کوهی بنا شده است. درون قلعه نیز از برج های بلند و راه روهای پیچ در پیچ تشکیل شده و راه های مخفی فراوانی دارد. چینی ها از سال ها قبل احداث ساختمانی عظیم شبیه به هاگوارتز در شهر هبی را شروع نموده اند و قرار است پس از سرانجام پروژه ساخت در سال 2015 به یک جاذبه گردشگری و آموزشگاه هنرهای زیبا تبدیل گردد.

منبع:ایسنا

منبع: تسنیم
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 423

به "نسخه تقلبی جاذبه های گردشگری دنیا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه تقلبی جاذبه های گردشگری دنیا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید