تغییرات قیمت 12 گروه هزینه ای خانوار ، رشد 34 درصدی قیمت پوشاک

به گزارش شاتر عکاسی، مرکز آمار ایران جزئیات تغییرات قیمت 12 گروه اصلی کالایی و مصرفی خانوار را در تیرماه 99 خاطرنشان کرد.

تغییرات قیمت 12 گروه هزینه ای خانوار ، رشد 34 درصدی قیمت پوشاک

به گزارش خبرنگاران مهر به نقل از مرکز آمار نوشت: شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در تیرماه امسال 227.9 درصد گزارش شده که در دوازده ماه منتهی به تیر 98 نسبت به دوره مشابه سال قبل، 26.4 درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل 26.9 درصد افزایش داشته است.

همچنین طبق گزارش تهیه شده شاخص قیمت کالاها در 12 ردیف به تفکیک اعلام شده که بر این اساس، شاخص قیمتی خوراکی ها و آشامیدنی ها در تیرماه نسبت به ماه مشابه سال قبل 20.9 درصد و در دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل 24.2 درصد رشد داشته است.

دخانیات نیز در دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته 12.5 درصد رشد داشته و در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 23.7 درصد افزایش نشان می دهد. در بخش پوشاک و کفش نیز رشد قیمت کالاها را شاهد بودیم به گونه ای که در مقایسه تیرماه امسال با تیرماه سال 98، شاخص قیمت پوشاک و کفش رشد 31 درصدی و در دوازده ماه منتهی به تیر 99 نسبت به دوره مشابه سال قبل نیز افزایش 34.4 درصدی داشته است.

بخش مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها نیز در دوازده ماه منتهی به تیر نسبت به دوره مشابه سال قبل، 22.7 درصد رشد داشته و در مقایسه تیرماه امسال با ماه مشابه سال قبل 24.6 درصد افزایش نشان می دهد. گفتنی است گروه های مبلمان و لوازم خانگی، بهداشت و درمان، حمل و نقل، ارتباطات، تفریح و فرهنگ، آموزش، هتل و رستوران و کالاها و خدمات متفرقه نیز نسبت به ماه مشابه سال قبل و 12 ماهه منتهی به تیرماه رشد قیمت داشته اند.

در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به گروه گوشت قرمز و گوشت ماکیان (مرغ ماشینی)، گروه شیر، پنیر و تخم مرغ (تخم مرغ)، و گروه نان و غلات (ماکارونی و انواع برنج خارجی) است.

در گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات، گروه حمل و نقل (قیمت انواع خودرو و لاستیک خودرو)، گروه تفریح و فرهنگ (قطعات کامپیوتر، دوچرخه بچه گانه، لپ تاپ) و گروه مسکن، آب، برق و گاز (اجاره) بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

  • هزینه خانوارهای ایرانی چند درصد بالا رفت؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1142

به "تغییرات قیمت 12 گروه هزینه ای خانوار ، رشد 34 درصدی قیمت پوشاک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات قیمت 12 گروه هزینه ای خانوار ، رشد 34 درصدی قیمت پوشاک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید