ترافیک سنگین در محورهای قم - تهران، آخرین محدودیت تردد

به گزارش شاتر عکاسی، به گزارش خبرنگاران، آخرین شرایط ترافیکی در محورهای برون شهری نشان می دهد که قم - تهران عوارضی و عوارضی تهران - قم، وردآورد - همت با ترافیک سنگین و فشم - تهران، پاکدشت - تهران و تهران - پاکدشت با ترافیک نیمه سنگین روبرو است.

ترافیک سنگین در محورهای قم - تهران، آخرین محدودیت تردد

همچنین در استان مازندران محورهای پلور - گزنک و مرزن آباد - کرج با ترافیک نیمه سنگین و در استان قم جمکران - بلوار پیامبر اعظم و پل جاده کاشان - جمکران با ترافیک سنگین گزارش شده است.

براین اساس در استان البرز محورهای آزادراه کرج - قزوین (پل هشتگرد)، آزادراه کرج - قزوین(ترمینال کلانتری)، کرج-چالوس(سد کرج)، آزادراه قزوین - کرج (پل هشتگرد)، آزادراه قزوین-کرج(ترمینال کلانتری)، آزادراه تهران - کرج کیلومتر25، آزادراه کرج - تهران پل کلاک، آزادراه تهران - کرج پل کلاک و آزادراه قزوین - کرج (گلشهر) با ترافیک نیمه سنگین روبرو است.

کاهش 3.4 درصدی تردد در 24 ساعت گذشته

بر اساس اطلاعات دوربین های نظارت تصویری و سامانه های هوشمند تردد شمار بر خط در حال حاضر به استثنای جاده های مسدود و دارای محدودیت ترافیکی ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

کل تردد ثبت شده در شبانه روز گذشته براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 1605 ترددشمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل 3.4 درصد کاهش را نشان می دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 18 درصد، اوج تردد بین ساعات 18 الی 19 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

محدودیت های ترافیکی جاده های پرتردد تا روز شنبه

تردد موتور سیکلت از ساعت 12 روز دوشنبه 30 شهریور 94 الی ساعت 24 روز جمعه 3 مهر 94 از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است؛ تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در راستا مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14 روز جمعه مورخ 3 مهر الی ساعت 2 بامداد روز شنبه مورخ 4 مهر از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع است؛ با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17:30 روز جمعه مورخ 3 مهر الی ساعت 2 بامداد روز شنبه مورخ 4 مهر از 15 کیلومتری جنوب مرزن آباد (دزدبن) به سمت کرج یک طرفه خواهد بود.

تردد همه وسایل نقلیه از ساعت 14 الی ساعت 1 بامداد روز های سه شنبه 31 شهریور و پنجشنبه مورخ 2 مهر از میدان امیر کبیر کرج تا دهانه شمالی تونل کندوان در استان البرز به منظور تخلیه بار ترافیکی ممنوع است.

در محور هراز تردد همه وسایل نقلیه از ساعت 13 روز جمعه تا ساعت 2 بامداد روز شنبه 4 مهر از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت 15 روز جمعه تا ساعت 2 بامداد روز شنبه مورخ 4 مهر 94 و با اعلام مامورین پلیس راه در محل تردد همه وسایل نقلیه از آب اسک به رودهن (محدوده مشا) به صورت یک طرفه است.

در محور کندوان تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس ممنوع است.

در محور هراز تردد همه تریلرها تا اطلاع بعدی ممنوع است.

تردد همه کامیون ها و کامیونت ها از ساعت 6 الی 24 روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه پیش رو ممنوع است.

در محور فیروزکوه تردد همه تریلرها از ساعت 6 الی 24 روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه پیش رو از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

تردد همه کامیون ها و کامیونت ها از ساعت 6 الی 24 روز جمعه مورخ 3 مهر از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

در محور گلوگاه - گرگان - جنگل گلستان و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 6 الی 24 روز 31 شهریور و نیز 3 روز آینده ممنوع است.

در محور بجنورد - جنگل گلستان و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 6 الی 24 امروز و 3 روز آینده فوق ممنوع است.

در محور های اردبیل - آستارا، اردبیل - سرچم و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 6 الی 24 سه روز آینده ممنوع است.

در محورهای قدیم قزوین-رشت، آزادراه کرج - قزوین و قزوین زنجان و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 6 الی 24 سه روز آینده ممنوع است.

در محورهای یزد - طبس، یزد - اصفهان، بیرجند - قائن، خور - طبس و بالعکس تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 6 الی 24 سه روز آینده ممنوع است.

پرترددترین جاده های کشور در 24 ساعت گذشته

آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج، آزادراه کرج-قزوین، آزادراه قزوین-کرج، آزادراه تهران-قم، آزادراه قم-تهران، آزادراه ساوه- تهران، آزادراه تهران-ساوه، راستا پاکدشت-تهران و تهران-پاکدشت، محور های تهران-شهریار و شهریار-تهران و محورهای تبریز-ایلخچی و ایلخچی-تبریز در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته اند.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

در باند شمالی آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین مقطع واقع در استان البرز تا روز 30 آبان 94 روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت 07:00 تا 15:00 به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حدفاصل تیر 200 تا پل کلاک تردد همزمان با اجرای عملیات و با رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

در آزادراه تهران ـ قم و بالعکس تا پایان سال 94 تردد هرگونه وانت بار، حدفاصل پل شهید کاظمی (آزادگان) تا خروجی حسن آباد و بالعکس ممنوع است؛ تردد از محورهای قدیم تهران-قم و احمدآباد مستوفی انجام می شود.

ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت)، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور 23 کیلومتری از راستا فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده های نفتی ممنوع و راستا جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت معرفی می شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

در محور هراز تونل جدید گردنه امامزاده هاشم واقع در استان های تهران و مازندران از پنجم مهر تا 30 مهرماه 94 به دلیل اجرای عملیات کارگاهی و ایمن سازی تونل مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت از گردنه امامزاده هاشم و محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می شود.

محور هراز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، بعد از ظهر روز سه شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم راستا) همزمان با اجرای عملیات، انجام می شود.

آزادراه تبریز-زنجان واقع در استان آذربایجان شرقی تا روز 13 آبان ماه 94 ساعت 8 الی 18 به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حدفاصل کیلومتر 0 تا 100 تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می شود.

محور آزاد راه مشهد - باغچه (باند رفت و برگشت) واقع در استان خراسان رضوی تا روز 30 آذر 94 ساعت 6 تا 18 به دلیل اجرای عملیات آسفالت حفاظتی در کیلومتر صفر تا 39 تردد همزمان با اجرای عملیات و با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می شود.

آزادراه تبریز ـ زنجان (باند شمالی اتوبان شهید کسایی) واقع در استان آذربایجان شرقی تا روز 10 مهر ماه 94 ساعت 7 الی 18 به دلیل اجرای عملیات لکه گیری حدفاصل کیلومتر 100+0 تا 00+21، انسداد یک خط عبوری تردد با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می شود.

رانندگان با رعایت اصول ایمنی، سفری مطمئن خواهند داشت؛ مدت زمان تردد در جاده ها از مبدا تا رسیدن به مقصد هم بخشی از سفر است، بهتر است مسافران از این زمان هم برای بهره مندی سفر خود استفاده کنند و فقط به رسیدن به مقصد نیندیشند.

مسافران می توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه ها و خلاصه آخرین شرایط جاده ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 806

به "ترافیک سنگین در محورهای قم - تهران، آخرین محدودیت تردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترافیک سنگین در محورهای قم - تهران، آخرین محدودیت تردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید