بیمه ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند

به گزارش شاتر عکاسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به بیمه های درمانی دو تاکید مهم شده است؛ اول این که بیمه های درمانی موظف به انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستند و دوم این که بر مبنای پرونده الکترونیک سلامت، خرید خدمت انجام دهند.

بیمه ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رییسی درباره انجام خرید راهبردی خدمات سلامت توسط سازمان های بیمه گر درمانی اضافه کرد: این دو موضوع مهم ترین بخش برای بیمه های درمانی برای مدیریت منابع است. خرید راهبردی خدمات سلامت بر اساس پرونده الکترونیک، بیمه ها را به این سمت سوق می دهد که بر اساس راهنماهای بالینی خرید انجام دهند. در نتیجه تقاضای القایی ایجاد نمی شود و هزینه ها نیز کنترل می شوند.

وی ادامه داد: از طرفی امکان پایش بیمه های درمانی نیز برای ارائه دهندگان خدمات سلامت امکان پذیر می شود. در حال حاضر بیمه های درمانی بر اساس اسناد کاغذی که از بخش دولتی و خصوصی دریافت می کنند، هزینه را می پردازند، اما با الکترونیکی شدن خدمات، بیمه ها بسیار بهتر می توانند نظارت داشته و انحراف ها را رصد کنند.

معاون وزیر بهداشت گفت: نکته مهم دیگر درباره بیمه ها این است که باید خرید خدمات سلامت را بیشتر به سمت پیشگیری و بهداشت سوق دهند. بسیاری از خدمات در حوزه بهداشت تحت پوشش بیمه نیست و سیاست گذاری در این زمینه وجود ندارد؛ به طور مثال بیمه ها برای چکاپ پول نمی دهند و این در حالی است که اگر به وسیله چکاپ، تشخیص زودرس انجام و بیماری شناسایی شود، هزینه ها کاهش پیدا می کند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، رییسی گفت: هرچند باید به بیمه های درمانی با توجه به منابع فعلی حق داد، زیرا با توجه به وضعیت اقتصادی و منابع بیمه ها، نمی توان انتظار زیادی از بیمه ها داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 269

به "بیمه ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید