بیرانوند: مرام و معرفت پهلوانی مرادی بی نظیر است، کسب مقام سوم را به منتقدان فدراسیون تبریک می گویم

به گزارش شاتر عکاسی، دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت: مرام و معرفت پهلوانی سهراب مرادی با وجود در اختیار داشتن تمام افتخارات ممکن باعث محبوبیت او شده است.

بیرانوند: مرام و معرفت پهلوانی مرادی بی نظیر است، کسب مقام سوم را به منتقدان فدراسیون تبریک می گویم

محسن بیرانوند در مصاحبه با ، درباره مقام سومی که تیم ملی وزنه برداری در رقابت های دنیای عشق آباد کسب نمود، گفت: اول از همه جا دارد این مقام درخورشان را به تمام ملت شریف ایران و جامعه بزرگ وزنه برداری تبریک بگویم و در کنار آن هم از تمام مربیان شهرستانی و روسأی هیئت ها که خالصانه و بدون هیچ گونه چشم داشتی برای موفقیت وزنه برداری کوشش می نمایند کمال تشکر را داشته باشم.

مقام سوم را به تمام منتقدان فدراسیون تبریک می گویم

او درباره اینکه خیلی از منتقدان فدراسیون با صراحت تمام اعلام می کردند تیم ما شانسی برای قرار دریافت در بین سه تیم برتر ندارد و نظر شما در این رابطه چیست، گفت: من کسب مقام سوم را به تمام منتقدان فدراسیون تبریک می گویم.

با وجود هجمه های زیاد در طول این مدت از سوی برخی ها ورزشکاران ما کاری کردند کارستان

او اضافه نمود: خیلی ها عنوان کردند ما سال گذشته در نبود ده کشور به مقام قهرمانی رسیدیم و امکان تکرار این نتیجه در عشق آباد دور از ذهن و بعید است اما خودتان مشاهده فرمودید در غیاب کیانوش رستمی، بهداد سلیمی، سعید علی حسینی و ایوب موسوی که در آناهایم آمریکا برای ما مدال آوری نموده بودند وزنه برداران جوان ما که خیلی از آنها برای نخستین بار بود چنین رقابتی را تجربه می کردند و در کنار آن هم با وجود هجمه های زیادی که در طول این مدت از سوی برخی افراد صورت گرفته بود کاری کردند کارستان و صندلی سومی را کسب نمودند. این اتفاق زمانی جالب تر می گردد که بدانیم تیم ما با ترکیب هشت نفره به عشق آباد رفت و چنانچه آن اتفاقات ناخوشایند در روزهای انتهای رخ نمی داد بدون شک اکنون به جای رتبه سوم باید دوم می شدیم. نه به عنوان دبیر فدراسیون بلکه به عنوان یک هوادار ورزش از عملکرد تیم ملی وزنه برداری در رقابت های دنیای لذت بردم و جا دارد این اتفاق خوش یمن و فرخنده را به ورزشکاران، ملت عزیزمان و همچنین خود ورزشکاران تبریک بگویم.

داوودی با وجود سن کم از رقابت با بزرگان دنیا هیچ هراسی نداشت

دبیر فدراسیون وزنه برداری در ادامه اظهاراتش توضیح داد: شخص علی داوودی در دسته فوق سنگین با وجود سن کم اما فوق العاده خیلی خوب کار کرد و بدون هیچ ترسی با بزرگان وزنه برداری دنیا رقابت کرد، خوشحالیم رکورد دار حرکت یکضرب و مجموع جوانان دنیا شد و از این بابت به خودمان می بالیم. نباید فراموش کرد بهداد سلیمی هم به مرور زمان و با ممارست سختی زیاد مدال دنیای و المپیک کسب کرد و شک ندارم دیر یا زود این اتفاق برای داوودی هم رخ می دهد. او هنوز اول راه است و با خود باوری این فرصت را دارد تا سالیان سال برای کشورمان در مسابقات مختلف مدال آوری کند. بیرالوند هم با اینکه برای نخستین بار بود در رده سنی بزرگسالان رقابت می کرد اما با کسب طلای دو ضرب و برنز مجموع نشان داد توانمند است.

تیان تائو در مقابل قدرت بالای سهراب مرادی حرفی برای گفتن نداشت

بیرانوند درباره رقابت سهراب مرادی با تیان تائو چینی هم گفت: سهراب مرادی در حرکت یکضرب قصد داشت به رکورد 190 کیلوگرم حمله کند اما افتادن وزنه 186 کیلوگرم باعث شد تا هم برنامه های کادر فنی با مشکل روبرو گردد و هم رقابت بین او و تیان تائو برای کسب مدال طلا نزدیک تر گردد. به شخصه خیلی تمایل داشتم تا وزنه بردار چینی در حرکت سوم خود وزنه 236 کیلوگرم را مهار می کرد تا سهراب با بلند کردن وزنه 237 کیلوگرمی استثنایی تر رکورد دار و قهرمان دنیا گردد که این اتفاق رخ نداد به این دلیل که در صورت موفقیت وزنه بردار چینی در ثبت رکورد 236 کیلوگرم در دو ضرب سهراب مرادی با غیرت مثال زدنی که از او سراغ داریم توانایی ثبت رکورد 237 کیلوگرم را داشت . در گذشته تائو چینی در بازی های آسیایی و قهرمانی دنیا کیانوش را شکست داده بود اما این بار مهقور قدرت نمایی مرادی شد و در مقابل کیفیت بالای سهراب حرفی برای گفتن نداشت. خیلی خوشحالم که مرادی اولین مرحله گزینشی از شش مسابقه پیش رو برای حضور در المپیک توکیو را با موفقیت به انتها رساند. مرام و معرفت پهلوانی سهراب مرادی باعث شده تا خیلی ها از این رفتار او به وجد بیایند به تعریف تمجید از او بپردازند. او با وجود در اختیار داشتن تمام افتخارات ممکن در دنیای ورزش اما هیچ وقت نشده مغرور گردد و خودش را بالاتر از دیگران فرض کند.

از عملکرد فنی کادر تیم ملی در بازی های آسیایی و رقابت های آسیایی راضی هستیم

او درباره عملکرد کادر فنی هم بیان نمود: از نتیجه کسب شده توسط اعضای تیم ملی چه در بازی های آسیایی و چه در رقابت های دنیای رضایت کامل داریم و جا دارد از این بابت به آنها یک خسته نباشید جانانه بگویم و انشاالله در مسابقات آتی هم با موفقیت رقابت های شان را به انتها برسانند. آنها با وجود در اختیار داشتن تیم ناقص بدون توجه به حواشی تمام فکر ذهن شان به این معطوف بود تا بتوانند در رقابت های دنیای از اعتبار وزنه برداری ایران به خوبی دفاع نمایند. همچنین از مربیان سازنده شهرستانی و روسای هیئت ها که بدون هیچ گونه چشمداشتی در راستای اعتلای پیشرفت وزنه برداری قدم بر می دارند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

بیرانوند درباره اینکه آیا در کنگره دنیای با افزایش سهمیه برخی کشورهای آسیایی برای حضور در المپیک توکیو موافقت شد یا خیر، بیان نمود: فعلأ در این رابطه هیچ اتفاقی نیفتاده و کماکان سمهیه ایران و برخی دیگر از کشورهای آسیایی من جمله تایلند و .... هم 2 + 2 است.

بیرانوند در رابطه با محمد پور هم که در حاشیه رقابت های دنیای پس از شش سال طلای المپیک را بر گردن آویخت، گفت: از این بابت خیلی خوشحالم و این اتفاق فرخنده را به فال نیک می گیرم که یک مدال طلا به تاریخ وزنه برداری کشورمان در بازی های المپیک اضافه نموده شد.

دبیر فدراسیون وزنه برداری در انتها اظهاراتش یاد آور شد: جا دارد از زحمات علی مرادی بابت آماده سازی این تیم و همچنین پیگیری حذف دو وزنه بردار تیم ملی از رقابت های دنیای کمال قدردانی را داشته باشم. حتی او یک هفته زودتر به عشق آباد رفت تا با مکاتبات صورت گرفته با مسئولان برگزاری رقابت ها شرایط حضور آنها را در مسابقات فراهم کند اما نشد. در هر صورت خوشحالم علی رغم اعزام تیم ناقص به مقام سومی دست پیدا کردیم .

پیشنهاد ایران برای انتخاب مربی برتر سال وزنه برداری دنیا تصویب شد

توضیحات بیرانوند در مورد حذف 3 وزنه بردار ایران برای شرکت در مسابقات دنیای

بیرانوند: در اعلام لیست وزنه برداران ایران، فدراسیون دنیای اشتباه کرد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 94

به "بیرانوند: مرام و معرفت پهلوانی مرادی بی نظیر است، کسب مقام سوم را به منتقدان فدراسیون تبریک می گویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیرانوند: مرام و معرفت پهلوانی مرادی بی نظیر است، کسب مقام سوم را به منتقدان فدراسیون تبریک می گویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید