به دز سوم واکسن نیاز نیست

به گزارش شاتر عکاسی، سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد می گوید: مردم ممکن است به سومین دز تقویت کننده واکسن کووید 19 نیاز نداشته باشند زیرا ایمنی بدن پس از دو دز طبیعی، طولانی مدت به نظر می رسد.

به دز سوم واکسن نیاز نیست

به گزارش خبرنگاران، اندرو پولارد، سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد که رهبری مطالعات واکسن در دانشگاه آکسفورد را بر عهده دارد می گوید: مردم ممکن است به سومین دز تقویت کننده واکسن کووید 19 احتیاج نداشته باشند زیرا ایمنی بدن پس از دو دز طبیعی طولانی مدت به نظر می رسد.

وی ادامه داد: ما هنوز نمی دانیم به سومین دز تقویت کننده احتیاج است یا نه و هیچ مدرکی دال بر کاهش محافظت پس از دو دز وجود ندارد.

نتایج آنالیز ها نشان می دهد، کسانی که دو دز واکسن دریافت کردند و سپس دچار کووید 19 خفیف می شوند، حتی از مصونیت بیشتری برخوردار هستند.

دانشمندان انتظار داشتند که محافظت واکسن ها با گذشت زمان از بین برود زیرا سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی کمتر فعال می گردد، اما به گفته اندرو پولارد، مدیر گروه واکسن آکسفورد که نقشی اساسی در توسعه واکسن آسترازنکا داشته به نظر نمی رسد دز سوم واکسن برای ایجاد اطمینان از حافظت در برابر ویروس در زمستان لازم باشد.

وی در یک برنامه گفت: ما ویروسی داریم که در حال گردش است و باعث بیماری خفیف در کسانی می گردد که دو دز واکسن داشته اند و در واقع باعث افزایش ایمنی آنها می گردد.

سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد می گوید: آنچه ما هنوز نمی دانیم این است که آیا دز های تقویت کننده مورد احتیاج خواهند بود یا خیر و اینکه این موضوع باید به مرور آنالیز گردد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1743

به "به دز سوم واکسن نیاز نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به دز سوم واکسن نیاز نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید