بمب های خوشه در یمن همچنان قربانی می گیرد

به گزارش شاتر عکاسی، منابع یمنی اعلام کردند که بمب های خوشه ای برجای مانده از حملات سعودی ها به یمن همچنان از غیرنظامیان قربانی می گیرد و در جدیدترین مورد یک دختر بچه قربانی شده است.

بمب های خوشه در یمن همچنان قربانی می گیرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، یک منبع امنیتی یمنی از ادامه حملات هوایی جنگنده های سعودی به مناطق مختلف یمن اطلاع دادند.

جنگنده های سعودی در سه نوبت استان البیضاء را بمباران کردند.

همچنین جنگنده های سعودی 14 بار مأرب را بمباران کردند.

بمب های خوشه ای ائتلاف سعودی همچنان از غیرنظامیان قربانی می گیرد

یک منبع امنیتی یمنی اعلام کرد: بمب های خوشه ای ممنوعه، همچنان از غیرنظامیان در استان های مختلف یمن قربانی می گیرد و در این میان استان صعده در شمال یمن بیشترین قربانی را داده است.

این منبع اعلام کرد: بر اثر بمب های خوشه ای برجای مانده از تجاوزات ائتلاف سعودی، یک دختربچه شهید و یک غیرنظامی دیگر در منطقه مجزر در استان صعده زخمی شد.

منبع یمنی اعلام کرد: بیشتر مناطق صعده آکنده بمب های خوشه ای ممنوعه است که جان غیرنظامیان به ویژه بچه ها و زنان را تهدید می نماید.

برکناری فرمانده ارشد در جبهه مأرب پس از شکست مزدوران آل سعود

شکست مزدوران در برابر نیروهای ارتش و کمیته های مردمی در جبهه های مأرب سبب شده است که صغیر بن عزیز رئیس ستاد وزارت دفاع دولت منصور هادی اقدام به برکناری علی الحوری فرمانده جبهه هیلان و الشجح و فرمانده تیپ 312 مکانیزه کند.

منابع یمنی اعلام کردند که سرتیپ اکرم الادیمی به عنوان فرمانده جدید تیپ 312 از سوی عزیز مشخص شده است.

تداوم غارت نفت یمن

منبع مطلع در وزارت نفت این کشور از عزیمت یک نفتکش غول پیکر به بندر ضبه در مکلا (دومین شهر عظیم یمن جنوبی پس از عَدَن) برای حمل مقادیر زیادی از نفت غارت شده یمن توسط نیروهای ائتلاف اطلاع داد.

این منبع به المسیره گفت: نفتکش APOLYTARES با پرچم یونان از یکی از بنادر چین حرکت نموده و قرار است که 15 آوریل جاری به این بندر در یمن برسد.

طبق اعلام منبع یمنی؛ این نفتکش دارای ظرفیت بیش از 315 هزار تُن است و می تواند بیش از دو میلیون و 250 هزار بشکه نفت حمل کند.

این منبع، ارزش نفت غارت شده توسط نیروهای ائتلاف که قرار است به بندر ضبه انتقال یابد را بیش از 145 میلیون دلار ارزیابی کرد و افزود: نفت غارت شده یمن توسط نیروهای ائتلاف که به وسیله بندرهای بئر علی و ضبه حمل خواهد شد بیش از سه میلیون بشکه به ارزش بیش از 195 میلیون دلار است.

روز گذشته هم منابع یمنی اعلام کردند که نفتکش غول پیکر SAGA از بندر الفجیره امارات وارد بندر نفتی بئر علی یمن شده است و ماموریت دارد با حمل بیش از 115 هزار تن (نزدیک به یک میلیون بشکه) نفت خام یمن را به ارزش حدود 58 میلیارد ریال (واحد پول یمن) به فروش برساند و این مبلغ را در اختیار نیروهای ائتلاف قرار دهد.

احمد دارس وزیر نفت و معادن یمن آبان سال گذشته اعلام کرد که سالانه بیش از هفت میلیارد دلار از درآمدهای نفتی یمن توسط ائتلاف سعودی غارت شده است.

وی افزود: درآمدهای نفتی تنها در استان مأرب، روزانه 700 میلیون ریال یمنی است که توسط ائتلاف سعودی و نیروهای وابسته با آن ها غارت می گردد.

وزیر نفت و معادن یمن افزود: فراوری کنونی نفت به 80 هزار بشکه در روز می رسد که توسط متجازوان در بازار سیاه فروخته می گردد.

وی گفت: با درآمدهای نفتی غارت شده می توان حقوق یک ماه و نیم همه کارکنان دولت از صعده در شمال تا جزیره سقطری در جنوب را پرداخت کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1595

به "بمب های خوشه در یمن همچنان قربانی می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمب های خوشه در یمن همچنان قربانی می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید