برگزاری آزمون استخدامی جذب آموزگار در اردیبهشت، ورود 24 هزار نومعلم به کلاس های درس از مهر 1402

به گزارش شاتر عکاسی، رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه سال آینده 24 هزار دانشجومعلم ما فارغ التحصیل شده و از مهرماه 1402 وارد کلاس های درس می شوند گفت: درباره مقدار ورودی و سهمیه جذب دانشجو در سال آینده هنوز به جمع بندی نرسیده ایم، زیرا دانشگاه مشکل شدید فضا و کالبد دارد؛ با این حال کوشش دانشگاه و وزارتخانه این است که به هیچ عنوان ورودی ما کمتر از امسال نباشد.

برگزاری آزمون استخدامی جذب آموزگار در اردیبهشت، ورود 24 هزار نومعلم به کلاس های درس از مهر 1402

به گزارش ایسنا، رضامراد صحرایی درباره اندازه فارغ التحصیلان سال آینده دانشگاه فرهنگیان که قرار است از مهر 1402 وارد کلاس های درس شوند اظهار کرد: پیش بینی ما برای خروجی سال آینده دانشگاه، حدود 24 هزار نفر است و جز موارد خاص که قوانین اجازه نمی دهد، همه دانشجویان ما، مهرماه سال آینده فارغ التحصیل شده و به کلاس های درس خواهند رفت.

وی اضافه کرد: اما درباره اندازه ورودی و سهمیه جذب دانشجو در سال آینده هنوز به جمع بندی نرسیده ایم، زیرا دانشگاه مشکل شدید فضا و کالبد دارد؛ با این حال کوشش دانشگاه و وزارتخانه این است که به هیچ عنوان ورودی ما کمتر از امسال نباشد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان به برگزاری آزمون استخدامی جذب 28 هزار آموزگار ابتدایی که قرار است در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار گردد گفت: طبق قانون پذیرفته شدگان آزمون استخدامی باید یک سال دوره مهارت آموزی معلمی در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند و سپس وارد چرخه تعلیم و تربیت شوند اما از آنجا که به آموزش و پرورش دیر مجوز برگزاری آزمون می دهند، دوباره همان حکایت سال گذشته تکرار می گردد و پذیرفته شدگان همزمان با ورود به کلاس درس، در دوره های مهارت آموزی شرکت می نمایند.

صحرایی ادامه داد: دوره های آموزشی مهارت آموزان در روزهای پنج شنبه و آدینه برگزار می گردد و به همین دلیل مسئله ای در تامین مدرس نداریم، اما مطلوب این است که این افراد یک سال در دانشگاه آموزش ببینند و سپس وارد کلاس های درس شوند در حالی که آموزش و تدریس در کلاس درس همزمان رخ می دهد و فشار بسیاری هم به خود مهارت آموزان وارد می گردد.

وی اضافه کرد: معلم ابتدایی پرکارترین معلم مدرسه است، از صبح شنبه تا چهارشنبه به مدرسه می رود و باید دو روز پایانی هفته را هم در کلاس مهارت آموزی بنشیند و فرصتی برای استراحت و رسیدگی به خانواده پیدا نمی کند. این شیوه جذب، شیوه خوبی نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اسفند 1401 بروزرسانی: 20 اسفند 1401 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 2231

به "برگزاری آزمون استخدامی جذب آموزگار در اردیبهشت، ورود 24 هزار نومعلم به کلاس های درس از مهر 1402" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری آزمون استخدامی جذب آموزگار در اردیبهشت، ورود 24 هزار نومعلم به کلاس های درس از مهر 1402"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید