بدهی فدراسیون والیبال به کولاکوویچ چقدر است؟

به گزارش شاتر عکاسی، میزان بدهی فدراسیون والیبال ایران به ایگور کولاکوویچ برای فسخ قرارداد معین شد.

بدهی فدراسیون والیبال به کولاکوویچ چقدر است؟

به گزارش گروه ورزشی شاتر عکاسی، ماجرای فسخ قرارداد با ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال قرار است ختم به خیر گردد. اتفاقی که پیش از این همه اهالی والیبال نگران بودند با توجه به سابقه بد ورزش ایران در عقد قرارداد با مربیان خارجی به ویژه در فوتبال و پرداخت غرامت های سنگین و گزاف در قبال والیبال هم تکرار گردد اما با استراتژی اصولی فدراسیون و البته همکاری کولا این داستان ختم به خیر خواهد شد.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در مصاحبه ای درمورد فسخ قرارداد ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و به تعویق افتادن رقابت های المپیک، به احتمال زیاد تیم ملی والیبال ایران در سال 99 فعالیت جدی نخواهد داشت و به همین دلیل، به همکاری فدراسیون با این مربی خاتمه دادیم تا کولاکوویچ نیز دستش برای قرارداد با تیم های دیگر باز باشد.

رئیس فدراسیون والیبال وی با بیان این که قرارداد کولاکوویچ با فدراسیون در تاریخ 19 آوریل به خاتمه رسید و حقوق نامبرده نیز به زودی پرداخت می گردد، تاکید نمود: در ادامه راستا رشد والیبال، باید ابتدا توقع مردم از این رشته ورزشی را به خوبی درک کنیم، سپس برای رسیدن به این اهداف گام های درست برداریم. مردم توقع دارند که تیم ملی والیبال ایران، علاوه بر حفظ صندلی هشتمی خود در دنیا، برای ارتقای آن نیز کوشش کند.

*سیاست مناسب فدراسیون، برخورد حرفه ای کولا

کولاکوویچ تا خاتمه المپیک 2020 با فدراسیون ایران قرارداد داشت، اما با توافقی که البته هنوز هم نهایی نشده، طرفین به این جمع بندی رسیدند که به همکاری خود خاتمه دهند. با توجه به زمان قبلی برگزاری المپیک توکیو، قرارداد کولاکوویچ تا 6 ماه دیگر اعتبار داشت اما کولا با یک رفتار حرفه ای و منطقی قید 6 ماه باقی مانده از قراردادش را زد و پذیرفت که خاتمه فروردین ماه روز نهایی قرارداد باشد.

این اتفاق در شرایطی اتفاق افتاده که معمولاً مربیان در این موقعیت در خوشبیانه ترین حالت، دستمزد 2 ماه آینده را پیشاپیش دریافت می نمایند و 4 ماه باقی مانده را در می بخشند، اما کولاکوویچ بدون بحث پیش کشیدن حقوق اضافی و غرامت به فدراسیون اعلام نموده که تنها با پرداخت بدهی های گذشته حاضر است توافق نامه فسخ را امضا کند.

از سوی دیگر سیاست اصولی و منطقی فدراسیون والیبال هم در نوع تعامل با کولاکوویچ بسیار موثر بود و به گونه ای با وی رفتار و مذاکره شد که ایگور بدون دلخوری از تیم ملی جدا گردد و همین نوع رفتار و تعامل در واکنش کولاکوویچ به فسخ قراردادش بسیار گره گشا بود تا همه چیز به خوبی و خوشی خاتمه پذیرد.

البته در حال حاضر هنوز طرفین هیچ توافق نامه ای را امضا ننموده اند، اما توافقات نهایی اجرا شده و به نظر می رسد طی روزهای آینده باید منتظر این اتفاق بود.

*فدراسیون چقدر باید به کولاکوویچ بپردازد؟

حال سوال اینجاست که میزان بدهی فدراسیون والیبال به سرمربی تیم ملی برای فسخ قراردادش چقدر است. ظاهرا دستمزد ماهیانه ایگور کولاکوویچ حدود 15 هزار یورو بود و فدراسیون ایران از دی ماه هیچ پرداختی به وی نداشته. در اواخر دی ماه هم، کولاکوویچ توانست همراه با تیم ملی ایران جواز حضور در المپیک را هم کسب کند که طبق قرارداد 5 هزار یورو هم به عنوان پاداش برای وی درنظر گرفته شده بود.

به این ترتیب فدراسیون والیبال ایران باید مبلغی حدود 65 هزار یورو (بیش از 10 میلیارد ریال) به این مربی مونته نگرویی پرداخت کند. باید منتظر ماند و دید توافق بین طرفین چه روز رسماً امضا خواهد شد و اینکه در شرایط کنونی فدراسیون چگونه می خواهد این پول را به کولاکوویچ پرداخت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1003

به "بدهی فدراسیون والیبال به کولاکوویچ چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدهی فدراسیون والیبال به کولاکوویچ چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید