ژاپن 3، ایران 0: مغلوب در دفاع، حمله، دریافت و سرویس

به گزارش شاتر عکاسی، علاقه مندان به والیبال در ایران برای رسیدن این روز و داغ شدن دوباره تنور لیگ ملت ها لحظه شماری می کردند و نخستین ملاقات شاگردان عطایی در این تورنمنت در سال 2023 مقابل تیم سرسخت ژاپن و در خانه این حریف آسیایی برگزار گردید.

ژاپن 3، ایران 0: مغلوب در دفاع، حمله، دریافت و سرویس

امروز ایران اولین بازی خود در لیگ ملت های سال جاری را در سالن گایشی هال ناگویا مقابل حریف سنتی اش یعنی ژاپن انجام داد؛ تیمی که در دو سه سال اخیر کاملاً پوست اندازی نموده و حالا حتی بالاتر از ایرانی که حدود یک دهه بر والیبال آسیا حکمرانی کرد، ایستاده است.

ژاپن در خانه با حمایت هوادارانش یک شروع طوفانی داشت و ابتدا 3 امتیاز از شاگردان عطایی پیش افتادند و در ادامه این اختلاف را بیشتر کردند تا جایی که اختلاف به ده امتیاز رسید و در نهایت با نتیجه 25 بر 16 به سود ژاپنی ها به انتها رسید.

در ست دوم بازی برابر و نفس گیر شروع شد اما ایران توانست پیش از امتیاز ده، سه امتیاز اختلاف ایجاد کند اما با اشتباهات عجیب شاگردان عطایی، بازی در امتیاز 15 مساوی شد و در ادامه ژاپنی ها توانستند 4 امتیاز از ایران پیش بیفتند و در نهایت بازی با نتیجه 25 بر 22 به نفع ژاپن به انتها رسید. این دستی بود که ایران می توانست با تمرکز بیشتر از آن خود کند اما نتیجه مسابقه دو بر صفر شد.

سومین ست با امتیازات ابتدایی برابر شروع شد اما هرچه از بازی گذشت، میزبان سوار بر بازی شد و در یک چشم به هم زدن اختلافش با ایران را به پنج امتیاز رساند و با حفظ این فزونی فوق العاده با نتیجه 25 بر 19 ایران را شکست دادند تا فزونی سه بر صفر به سودشان ثبت گردد.

ایران در این بازی پر اشتباه و سردرگم ظاهر شد و در بزنگاه های مهمی امتیازات راحت و بچگانه ای از دست داد تا در این نبرد حیثیتی بار دیگر طرف مغلوب مسابقه، تیم ملی ایران باشد. باید دید شاگردان عطایی با گذشت زمان و انجام بازی های بیشتر می توانند به انسجام لازم دست پیدا نمایند یا خیر.

فهرست تیم ملی والیبال ایران:

سید محمد موسوی (کاپیتان)، مهدی جلوه، محمد ولی زاده، محمد طاهر وادی، جواد کریمی، امین اسماعیل نژاد، علی حاجی پور، محمدرضا حضرت پور، آرمان صالحی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، پوریا حسین خانزاده، شهروز همایونفرمنش، محمد جواد معنوی نژاد

فهرست تیم ملی والیبال ژاپن:

ماساهیرو سکیتا، فوکاتسو، یوجی نیشیدا، میائورا، تایشی اونودرا، یامائوچی، کنتارو تاکاهاشی، ران تاکاهاشی، یوکی ایشیکاوا، کنتا تاکاناشی، شوما تومیتا، ماساتو کای، توموهیرو یاماموتو و اوگاوا

کمیته اجرایی مسابقات هفته نخست لیگ ملت ها داوران ملاقات تیم ملی والیبال ایران با ژاپن را معرفی کردند که گروتودرست اپامینوداس از کشور آلمان و اوکا سینیسا از کشور بوسنی و هرزگوین این مسابقه را به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت خواهند کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 2266

به "ژاپن 3، ایران 0: مغلوب در دفاع، حمله، دریافت و سرویس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن 3، ایران 0: مغلوب در دفاع، حمله، دریافت و سرویس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید