با اولین زن رنگین پوست که کاخ سفید را فتح کرد بیشتر آشنا شوید، عکس

به گزارش شاتر عکاسی، ایرنا نوشت: کامالا هریس فردی که رویای تکیه بر کرسی کاخ سفید را در سر می پروراند، حال اولین بانویی در آمریکاست که به دومین فرد قدرتمند این کشور تبدیل شده و قرار است به عنوان معاون جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده او را دستکم چهار سال در سکانداری دولت همراهی کند.

با اولین زن رنگین پوست که کاخ سفید را فتح کرد بیشتر آشنا شوید، عکس

هریس با نام کامل کامالا دوی هریس که تاکید نموده است به عنوان اولین زن در کسوت معاون رئیس جمهوری آمریکا، آخرین زنی نخواهد بود که به این صندلی دست می یابد، 20 اکتبر 1964میلادی در اوکلند کالیفرنیا به جهان آمد.

سیاستمداری آمریکایی که در سال 2016 به عنوان سناتور دموکرات به سنای آمریکا راه یافت و اولین دوره سناتوریش از ایالت کالیفرنیا را در این مجلس در سال 2017 آغاز کرد.

وی اولین آمریکایی هندی تبار و دومین زن آمریکایی آفریقایی بود که به عنوان سناتور آمریکایی خدمت کرد.

هریس از سال 2011 تا 2017 دادستان کل ایالت کالیفرنیا بود و نوامبر 2020 به عنوان معاون منتخب رئیس جمهوری با بلیت جو بایدن انتخاب شد.

پدر کامالا که جامائیکایی بود، در دانشگاه استنفورد تدریس می کرد و مادرش دختر یک دیپلمات هندی، محقق در زمینه سرطان بود. مایا خواهر کوچکترش بعدها مدافع سیاست عمومی شد.

والدین هریس زمانی که وی هفت ساله بود جدا شدند و مادرش، دو دختر خود را در برکلی عظیم کرد.

کامالا در کودکی به کلیسای باپتیست سیاهان و معبد هندوها رفت و دو هویت آسیای جنوبی و سیاهپوستش را در آغوش کشید.

هریس بعدها در زندگینامه اش نوشت: مادرم به خوبی می دانست که دو دختر سیاهپوست را عظیم می نماید، از اینرو مصمم بود که مطمئن شود ما با اعتماد به نفس و به عنوان زنانی مفتخر به رنگ پوستمان عظیم می شویم.

کامالا در کودکی به هند سفر کرد و به شدت تحت تاثیر پدرعظیمش نهاده شد، فردی که یک مقام دولتی بلندپایه بود که برای استقلال هند می جنگید. مادرعظیمش نیز فعالی بود که با سفر به سراسر این کشور به زنان فقیر درمورد کنترل جمعیت آموزش می داد.

هریس در مونترال در مدرسه هدایت و دبیرستان تحصیل کرد، پس از آنکه مادرش در دانشگاه مک گیل کانادا آغاز به تدریس کرد و در بیمارستان عمومی این کشور پست محقق سرطان را برعهده گرفت.

کامالا پس از تحصیل در رشته علوم سیاسی و اقتصاد در دانشگاه هُوارد، مدرک حقوق را در سال 1989 از کالج هستینگ دریافت کرد.

وی سپس به عنوان معاون دادستان بخش در اوکلند خدمت کرد و به دلیل سختگیری و جدیت در کارش شهرت کسب کرد، زیرا پرونده های خشونت های جنایی، قاچاق مواد مخدر و سواستفاده جنسی را تعقیب می کرد.

هریس به تدریج ارتقا رتبه یافت و در سال 2004 حرفه وکالت را برعهده گرفت.

یکی از بحث برانگیزترین تصمیمات هریس در سال 2004 روی داد زمانی که وی از پیگیری مجازات اعدام علیه فردی که اسحاق اسپینوزا افسر پلیس سانفرانسیسکو را به قتل رسانده بود، خودداری کرد.

وی در سال 2010 به عنوان دادستان کل کالیفرنیا انتخاب شد و در نتیجه اولین زن و اولین آمریکایی آفریقایی تبار نام گرفت که این پست را از آن خود نموده است.

وی پس از روی کار آمدن در سال بعد، استقلال سیاسی را به نمایش گذاشت و بعضی فشارهای دولت باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا را رد کرد.

کتاب هریس تحت عنوان هوشمند در زمینه جنایت که به همراه جوآن هامیلتون به رشته تحریر درآورد، نمونه ای از برخورد با مشکل تکرار جرم جنایی تلقی می شود.

هریس در سال 2012 در کنوانسیون ملی دموکراتیک سخنرانی به یادماندنی انجام داد که باعث ارتقا شهرتش در سطح ملی شد. دو سال بعد با داگلاس ایمهوف ازدواج کرد.

دوستی اش با باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا به زمان نامزدی اوباما برای سنا در سال 2004 بازمی شود. هریس اولین مقام برجسته کالیفرنیایی بود که از اوباما در زمان نامزدی برای ریاست جمهوری در سال 2008 حمایت کرد.

کامالا که در سطحی گسترده به عنوان ستاره ای نوظهور در حزب دموکرات درنظر گرفته می شد، برای نامزدی در سنا به منظور در اختیار دریافت کرسی باربارا باکسر که در حال بازنشستگی بود، انتخاب شد.

وی اوایل سال 2015 نامزدی اش را گفت و در مبارزات انتخاباتی خواهان اصلاحات مهاجرتی و عدالت کیفری، افزایش حداقل حقوق و حمایت از حق باروری زنان شد. وی به آسانی در انتخابات سال 2016 پیروز شد.

هریس پس از روی کار آمدن در ژانویه 2017(بهمن1396)، در کنار وظایف دیگرش آغاز به خدمت در هر دو کمیته اطلاعات و قضایی سنا کرد.

وی به دلیل شیوه دادرسی در بازپرسی از شاهدان در جلسات دادرسی که اغلب با انتقاد سناتورهای جمهوریخواه همراه بود، شهرت یافت.

هریس ژوئن 2017 توجه خاصی به پرسش هایش از جف سشنز دادستان کل آمریکا معطوف داشت که در مقابل کمیته اطلاعات سنا درمورد مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 شهادت می داد. هریس پیشتر از سشنز خواسته بود استعفا دهد.

کتاب بیوگرافی هریس تحت عنوان حقیقت هایی که در خود نگه می داریم: یک سفر آمریکایی، ژانویه 2019 به چاپ رسید.

اندکی پس از آن گفت که میخواهد از حزب دموکرات نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا شود.

هریس از همان ابتدا به عنوان یک رقیب برجسته در نظر گرفته می شد و در جریان مناظره ای با جو بایدن دیگر نامزد دموکرات ها، توجه ویژه ای را به خود جلب کرد.

اگرچه حمایت داخلی حزب از هریس افزایش یافت، سپتامبر 2019 ستاد وی گفت که به مشکل برخورده است و در نهایت دسامبر همان سال از رقابت انتخاباتی کنار کشید.

کامالا با این حال شهرت خود را حفظ کرد و به مدافعی مطرح در زمینه اصلاحات عدالت اجتماعی پس از قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس سفیدپوست این کشور در سال 2020، تبدیل شد.

کوشش های هریس، منتقدانش در زمان عهده داری دادستان کل ایالت کالیفرنیا را ساکت کرد که گفته بودند وی در رسیدگی به اتهام های مربوط به بدرفتاری پلیس از جمله تیراندازی های مشکوک ناکام مانده است.

با این همه، بعضی دیگر استقبال هریس از اصلاحات را مانوری سیاسی برای سرمایه گذاری در زمینه افزایش محبوبیت عمومی در زمینه تغییرات اجتماعی تلقی کردند.

با افزایش بی عدالتی نژادی در آمریکا و تبدیل شدن به موضوعی مطرح در این کشور، بسیاری از دموکرات ها از بایدن نامزد فرضی حزب دموکرات در آن موقع خواستند یک زن آمریکایی آفریقایی تبار را به عنوان معاون خود انتخاب کند.

بایدن اوت 2020 هریس را انتخاب کرد. بدین ترتیب هریس نوامبر 2020 اولین زن سیاهپوستی نام گرفت که معاونت ریاست جمهوری آمریکا را برعهده دارد.

هریس همیشه گفته که اصلیت نژادی اش او را به فردی مناسب برای نمایندگی افرادی که در حاشیه جامعه هستند، تبدیل نموده است.

حال که دومین فرد قدرتمند آمریکا نام گرفته است، این فرصت را دارد که از داخل کاخ سفید به این گفته خود تحقق بخشد.

جو بایدن با کسب 290 رای الکترال در برابر تنها 214 رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1317

به "با اولین زن رنگین پوست که کاخ سفید را فتح کرد بیشتر آشنا شوید، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اولین زن رنگین پوست که کاخ سفید را فتح کرد بیشتر آشنا شوید، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید