ایتالیا به انجام تعهداتش در قبال ایران اصرار دارد

به گزارش شاتر عکاسی، وزیر اقتصاد ایتالیا از آمادگی خود برای سفر به ایران به منظور نهایی کردن توافقات اقتصادی و بانکی انجام شده در آینده ای نزدیک اطلاع داد و گفت: بانک ها و شرکت های ایتالیایی برای افزایش همکاری های دوجانبه اراده جدی دارند.

ایتالیا به انجام تعهداتش در قبال ایران اصرار دارد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش شاتر عکاسی به نقل از شادا، پیر کارل پادوان، وزیر اقتصاد ایتالیا در ملاقات با وزیر اقتصاد کشورمان از آمادگی خود برای سفر به ایران به منظور نهایی کردن توافقات مالی و بانکی انجام شده در آینده ای نزدیک اطلاع داد.

پادوان گفت:ما معتقد به انجام تعهداتمان و بهبود روابط با ایران هستیم و همه توان مان را برای برداشتن موانع بکار گرفته ایم.

وزیر اقتصاد ایتالیا با تاکید بر اینکه ما آماده حرکت شتابان به جلو برای توسعه همکاری های مالی با ایران هستیم اضافه کرد: بانک ها و شرکت های ایتالیایی برای افزایش همکاری های دوجانبه اراده جدی دارند و اکنون نیز منتظر پاسخ شما درباره پیشنهاد شرکت های ساچه و اگزیم بانک هستیم.

بر پایه این گزارش وزیر اقتصاد کشورمان نیز در این ملاقات نسبت به کند بودن فرایند انجام تعهدات غرب در موضوع همکاری بانک های بزرگ با نظام بانکی ایران انتقاد کرد و خواستار انجام تعهدات غرب در این خصوص شد.

طیب نیا با بیان اینکه بهبود روابط ایران و غرب به سود تمام کشورها خواهد بود گفت: ارتقاء امنیت و ثبات در منطقه پر آشوب خاورمیانه بدون نقش آفرینی محوری ایران امکان پذیر نیست و ما میدانیم که چه رسالت سنگینی بر عهده گرفته ایم و همچنین میدانیم که غرب این موضوع را به خوبی درک نموده است.

وزیر اقتصاد کشورمان اضافه کرد: ما بر این باوریم که اکنون دوره پسا مذاکره است و باید اراده جمعی ما به اجرای توفقات معطوف گردد هدفی که ما بدان پایبند هستیم اما طرف مقابل سرعت لازم را در انجام تعهداتش ندارد.

طیب نیا در سرانجام گفت: ما بر اساس شرایط کشورمان و با رویکردانتقال دانش و فناوری پیشنهادات ارایه شده از سوی کشورهای مختلف از جمله ایتالیا را آنالیز می کنیم. ما بر این باوریم که ایتالیا علاقمند همکاری با ایران است اما انتظار داریم در برطرف موانع همکاری نیز با جدیت و توان بیشتری گام بردارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 641

به "ایتالیا به انجام تعهداتش در قبال ایران اصرار دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا به انجام تعهداتش در قبال ایران اصرار دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید