ادامه بی اعتنایی آل خلیفه به مسائل بحرینی های سرگردان در خارج

به گزارش شاتر عکاسی، مسائل شهروندان بحرینی که به دلیل بی مسئولیتی رژیم آل خلیفه در کشورهای خارجی و به ویژه ایران سرگردان هستند همچنان ادامه دارد.

ادامه بی اعتنایی آل خلیفه به مسائل بحرینی های سرگردان در خارج

به گزارش گروه بین الملل شاتر عکاسی به نقل از پایگاه خبری العهد رنج و مسائل بحرینی های که بر اثر بی کفایتی رژیم آل خلیفه در ایران سرگردان هستند همچنان ادامه دارد. مقامات بحرینی پس از چندین بار درخواست شهروندان سرگردان این کشور در ایران برای بازگشت به بحرین٬ برنامه بازگرداندن آنها را با تعلل و کندی انجام می دهند.

به نظر می رسد که مسائل این افراد روز به روز بدتر می گردد؛ تا جایی که دیروز هفتمین نفر از آنها به نام حاج عبدالنبی عبدالله که یکی از هزار زائر بحرینی در ایران بود٬ در مشهد مقدس درگذشت که البته مرگ او ربطی به کرونا نداشت.

از سوی دیگر این شهروندان بحرینی می گویند که برنامه بازگرداندن آنها به کشورشان هیچ تناسبی با شرایط اضطرای آنها نداشته و از مقامات بحرین می خواهند تا در نهایت، قبل از شروع ماه مبارک رمضان آنها را به کشورشان بازگردانند؛ در غیر این صورت تلفات انسانی بحرین های سرگردان در خارج و از جمله ایران بیشتر از اینها خواهد بود.

این افراد تاکید کردند که باید اولویت بازگشت برای شهروندان سرگردان در ایران باشد و از مقامات بحرینی خواستند تا این پرونده را سیاسی ننموده و سلامت شهروندانشان را در نظر بگیرند.

جمعیت الوفاق بحرین نیز اظهار داشت که این تعلل در بازگردان بحرینی های سرگردان درخارج بهای سنگینی داشته و در سایه شیوع کرونا به قیمت جان آنها تمام می گردد.

طبق بیانیه الوفاق٬ شرایط شهروندان سرگردان بحرینی احتیاج به نظارت های پزشکی و انسانی دقیق دارد و بحرین باید مانند سایر کشورها٬ اقدام به بازگرداندن سریع شهروندان خود از خارج کند.

بیش از 1200 زائر بحرینی که پیشتر به ایران سفر نموده بودند به دلیل سیاست های نژادپرستانه دولت آل خلیفه، سرگردان به حال خود رها شده اند. با آنکه دولت ایران تمامی همکاری های لازم را برای تسهیل بازگشت این افراد به کشورشان انجام داده و از سوی دیگر تسهیلات مناسبی را نیز فراهم نموده است تا شرایط بازگشت آنان فراهم گردد، اما هیچ گونه همکاری از سوی دولت بحرین دیده نمی گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 940

به "ادامه بی اعتنایی آل خلیفه به مسائل بحرینی های سرگردان در خارج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بی اعتنایی آل خلیفه به مسائل بحرینی های سرگردان در خارج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید