اجرای برجام سطح همکاریهای ایران و اروپا را به نقطه مطلوب می رساند

به گزارش شاتر عکاسی، به گزارش خبرنگاران، حسن روحانی روز یکشنبه در ملاقات نیکوس کوتزیاس وزیر امورخارجه یونان گفت: نام یونان نزد افکار عمومی ایران، قرین فلسفه و تمدن کهنی در غرب است و یونان همیشه از صندلی و احترام ویژه ای برخوردار بوده است.

اجرای برجام سطح همکاریهای ایران و اروپا را به نقطه مطلوب می رساند

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

رییس جمهور با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تاریخی ایران و یونان به عنوان دو تمدن تاریخ ساز اظهارداشت: این اشتراکات، بستر مناسبی را برای تقویت بیش از پیش همکاریهای دانشگاهی، تحقیقاتی، فناوری های پیشرفته، گردشگری و مالی میان ایران و یونان فراهم نموده است.

روحانی، روابط تهران - آتن را صمیمی، محبت آمیز و توام با احترام متقابل دانست و گفت: بعد از اجرایی شدن برجام و برطرف تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران روابط دو کشور باید بیش از پیش گسترش یابد.

رییس جمهور با اشاره به اثرات منفی تحریمهای ظالمانه روی سطح همکاریهای مشترک و بین المللی اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران چنانچه اعضای گروه 1+5 و آژانس بین المللی انرژی اتمی به اجرای کامل توافقات هسته ای در برجام متعهد باشند ، مصمم به اجرای برجام است و این موضوع نیز می تواند به سرعت سطح همکاریهای مالی تهران و اتحادیه اروپا را به نقطه مطلوب برساند.

کوتزیاس وزیر امورخارجه یونان نیز در این ملاقات با گسترده و عمیق توصیف کردن وجوه اشتراک فرهنگی و دوستی دیرینه دو ملت و دو دولت ایران و یونان گفت: روابط گسترده با ایران در زمینه های سیاسی، مالی، فرهنگی و اجتماعی برای ما بسیار مهم است و دو کشور با توجه به برخورداری از تمدن کهن و فرهنگ ریشه دار خود زمینه های همکاری فراوانی دارند.

وزیر امور خارجه یونان با تاکید بر اینکه به نمایندگی از دولت یونان، برنامه مفصلی درباره زمینه ها و موضوعات مورد علاقه برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران دارم ، گفت: این برنامه ها را به همراه تیم مالی که در این سفر حضور دارند، ارائه خواهم کرد و در عین حال بر این نکته تأکید می کنم که در کنار همکاری های مالی، تمایل زیادی به گسترش تعامل در همه زمینه ها با ایران داریم.

وی با اشاره به برنامه ریزی ها جهت سفر نخست وزیر یونان به جمهوری اسلامی ایران، زمینه سازی برای برقراری پروازهای مستقیم میان دو کشور را نیز خواهان شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 852

به "اجرای برجام سطح همکاریهای ایران و اروپا را به نقطه مطلوب می رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای برجام سطح همکاریهای ایران و اروپا را به نقطه مطلوب می رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید