آیتی به عضویت کمیته اجرایی تیر سازمان ملل انتخاب شد

به گزارش شاتر عکاسی، مصطفی آیتی، نماینده و مشاور عالی گمرک ایران در رویه تیر و ترانزیت برای بار سوم با کسب آرا به عنوان عضو کمیته اجرایی تیر سازمان ملل انتخاب شد.

آیتی به عضویت کمیته اجرایی تیر سازمان ملل انتخاب شد

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مصطفی آیتی، نماینده و مشاور عالی گمرک ایران در رویه تیر و ترانزیت برای بار سوم با کسب آرا به عنوان عضو کمیته اجرایی تیر سازمان ملل انتخاب شد.

نماینده و مشاور عالی گمرک ایران در کنوانسیون تیر توانست برای بار سوم، با کسب آرای دیگر اعضا برای مدت دو سال، عضویت کمیته اجرایی تیر سازمان ملل را به دست آورد.

طبق قوانین این کنوانسیون بین المللی تیر (TIR) که گمرک 77 کشور عضو آن هستند، اعضای کمیته اجرایی باید برای دو سال معین شوند. ایران پس از 46 سال عضویت در این کنوانسیون در سال 95 برای اولین با انتخاب مصطفی آیتی به عضویت این شورا درآمد.

در کنار مصطفی آیتی، نمایندکان اتحادیه اروپا، ازبکستان، ترکیه، اتریش، آذربایجان، هلند، روسیه و ایتالیا هم انتخاب شدند. اتاق ایران به عنوان موسسه ضامن و صادرکننده کارنه تیر در رتبه دوم موسسات صادرکننده کارنه تیر در جهان واقع شده است.

با انتها دوره مأموریت دوساله اعضای قبلی، انتخابات مجدد برگزار گردید و براساس رأی گیری مصطفی آیتی به عنوان نماینده گمرک جمهوری اسلامی ایران، عضو کمیته اجرایی تیر سازمان ملل انتخاب شد.

بهنام فرامرزیان، رئیس امور اجرایی امور کارنه تیر اتاق ایران در مصاحبه با پایگاه خبری اتاق ایران در این باره گفت: حفظ این کرسی در واقع کوشش دیپلماسی موفقیت آمیز بخش خصوصی و دولتی ایران بود که نشان داد که هر وقت در کنار هم باشیم، می توانیم در عرصه های مختلف پیروز شویم.

او ادامه داد: اتاق ایران به وسیله موسسات ضامن و صادر کننده کارنه تیر همتای خود، سازمان ایرو و وزارت خارجه، نقش عمده ای در این موفقیت داشتند و امیدواریم با تعامل و همکاری هر چه بیشتر بین گمرک ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن کشاورزی ایران ضمن برطرف موانع و مسائل نبست به تقویت کریدور های حمل و نقلی و ترانزیت کشور کوشش کنیم.

به گفته فرامرزیان حمل و نقل به عنوان مهمترین شاخص اقتصاد می بایست بیش از گذشته مورد توجه بخش خصوصی و دولتی قرار گیرد.

فرامرزیان با تبریک این موفقیت به آیتی و گمرک ایران توضیح داد که از شایستگی و دانش فنی او برای پیشبرد برنامه های بلندمدت در ترویج و ساده سازی رویه ترانزیت و بهبود رویه تیر استفاده گردد. ایران دومین مصرف کننده کارنه تیر در جهان است که حضور نماینده کشورمان در بالاترین سطح این کنوانسیون، نقش مهمی در توسعه ترانزیت کشور و منطقه خواهد داشت.

کنوانسیون گمرکی سازمان ملل متحد در رابطه با حمل ونقل بین المللی کالا تحت پوشش کارنه تیر از مهم ترین و جامع ترین مقررات گمرکی در سیستم ترانزیتی جاده ای است که بر روابط بین حمل کننده، گمرک و سازمان ضامن نظارت می نماید.

منبع: اتاق بازرگانی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1491

به "آیتی به عضویت کمیته اجرایی تیر سازمان ملل انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیتی به عضویت کمیته اجرایی تیر سازمان ملل انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید