آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه

به گزارش شاتر عکاسی، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی از آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه با حضور محسن زنگنه نماینده مردم شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات خبر داد.

آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه

علی بهرامی زاده در این خصوص اظهار کرد: پس از سال ها انتظار مردم شریف شهرستان زاوه عملیات خاکی ناحیه صنعتی در زمینی به وسعت 25 هکتار در این منطقه آغاز شده است.

وی افزود: امسال زمینه ایجاد چهار ناحیه صنعتی تازه در شهرستان های مختلف فراهم شد که در نخستین گام از اجرای این طرح ها، عملیات ساخت ناحیه صنعتی زاوه آغاز شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی بیان نمود: پیش از این مطالعات و مکان یابی لازم از نظر فنی، اقتصادی و زیست محیطی در کارگروه های مختلف برای ایجاد ناحیه صنعتی زاوه انجام گرفته بود که امروز کلنگ عملیات خاکی آن به زمین زده شد.

بهرامی زاده گفت: برآورده های اولیه حاکی از آن است که حدود 300 واحد تولیدی می توانند در ناحیه صنعتی زاوه مستقر شوند، پس از انجام عملیات خاکی و مشخص شدن میزان زمین های صنعتی، اقدامات لازم برای ایجاد زیرساخت های آن نظیر برق و آب و گاز انجام می گیرد.

وی بیان نمود: تا دهه فجر امسال زمینه واگذاری اراضی ناحیه صنعتی زاوه به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی فراهم میشود.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی درباره مزیت های صنعتی شهرستان های زاوه، مه ولات و تربت حیدریه گفت: تا به امروز دو شهرک صنعتی تربت حیدریه شماره 1 و 2، ناحیه صنعتی رباط سنگ شهید رضوی و ناحیه صنعتی مه ولات در این منطقه ایجاد شده است.

بهرامی زاده افزود: شهرک صنعتی تربت حیدریه شماره 2 ، ناحیه صنعتی شهید رضوی رباط سنگ و ناحیه صنعتی مه ولات در مجموع 286 هکتار زمین در اختیار دارند و 14 واحد صنعتی با اشتغال 270 نفر در این شهرک و نواحی صنعتی فعال هستند که زمینه فعالیت عمده آن ها صنایع غذایی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی،گفتنی است؛محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات نیز در مراسم آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه به مزیت های اقتصادی شهرستان های مزبور در حوزه فرآوری پسته و زعفران اشاره کرده و خواستار ایجاد منطقه پایلوت صنایع غیرفلزی در شرق کشور با موضوع خراسان رضوی شده بود که مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان در این زمینه قول مساعدت داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1946

به "آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی زاوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید