6 مرکز خرید گندم در بوکان راه اندازی شد

به گزارش شاتر عکاسی، رئیس شرکت خدمات بازرگانی دولتی بوکان گفت: 6 مرکز با آغاز فصل برداشت برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این شهرستان راه اندازی شده است.

6 مرکز خرید گندم در بوکان راه اندازی شد

به گزارش شاتر عکاسی به نقل از ایرنا، وریا شیرزاد اظهار کرد: این مراکز در سیلوی 70 هزار تنی، کارخانه آردماه منیر، مرکز خرید روستای رحیم خان، یکشوه، قره کند و روستای درویشان در 2 بخش مرکزی و سیمینه این شهرستان راه اندازی شده است.

وی افزود: در این مراکز گندم مازاد بر نیاز کشاورزان شهرستان بوکان در آذربایجان غربی طبق قوانین و مقررات موجود خریداری و مطالبه کشاورزان بر اساس زمان بندی پرداخت خواهد شد.

رئیس شرکت خدمات بازرگانی دولتی بوکان افزود: سال گذشته قیمت هر کیلو گندم 17 هزار ریال بود، اما امسال با پیگیری های کشاورزان و نظر مساعد دولت، این نرخ به 25 هزار ریال برای هر کیلوگرم افزایش یافته است.

شیرزاد درباره سیلوی 70 هزار تُنی بوکان هم گفت: احداث این سیلو برای رفاه حال شهروندان و امکان ذخیره سازی در خود شهرستان احداث شده و کشاورزان می توانند برای تحویل گندم مازاد بر نیاز به این مرکز مراجعه کنند.

وی ادامه داد: برای خرید محصول کلزا نیز مرکز خرید اتحادیه تعاونی روستایی این شهرستان با ظرفیت بیش از سه هزار تُن و قابل حمل به صورت روزانه در نظر گرفته شده است.

پیش بینی می شود که 100 هزار تُن گندم از مزارع زیر کشت این محصول در بوکان برداشت شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1101

به "6 مرکز خرید گندم در بوکان راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 مرکز خرید گندم در بوکان راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید