یک اشتباه عجیب درباره مصرف آنتی بیوتیک ها

به گزارش شاتر عکاسی، مدیرکل دفتر نظارت و پایش فرآورده های سلامت محور سازمان غذا و دارو، در مورد عوارض بی رویه و خودسرانه مصرف آنتی بیوتیک ها، هشدار داد.

یک اشتباه عجیب درباره مصرف آنتی بیوتیک ها

به گزارش مهر، نوشین محمد حسینی با عنوان این مطلب که آنتی بیوتیک ها قادر به تماشا ویروس نیستند، گفت: ویروس ها وارد سلول های سالم بدن می شوند و آنتی بیوتیک ها قادر به تماشا آنها نیستند.

وی با بیان این مطلب که در بسیاری از موارد همکاران پزشک برای ناخوشی های ساده، آنتی بیوتیک تجویز می نمایند، اضافه کرد: متأسفانه بعضی افراد، خودسرانه از داروهای آنتی بیوتیک استفاده می نمایند که عارضه های زیادی دارد.

محمد حسینی ادامه داد: بعضاً حتی مبتلا به بیماری نشده ایم، اما برای اینکه بیمار نشویم؛ آنتی بیوتیک مصرف می کنیم که این رفتار اشتباه است. زیرا، آنتی بیوتیک هیچ تأثیری در پیشگیری از بیماری های ویروسی ندارد.

مدیرکل دفتر نظارت و پایش فرآورده های سلامت محور سازمان غذا و دارو، به موضوع مقاوم شدن میکروب ها در مقابل آنتی بیوتیک ها اشاره نمود و گفت: یک اشتباه درباره مصرف آنتی بیوتیک ها این است که فکر می کنیم بدن ما به آنتی بیوتیک مقاوم می گردد، در حالی که این طور نیست و میکروب در بدن ما نسبت به آنتی بیوتیک مقاوم می گردد و شخص دیگری که اصلاً بیمار نشده، وقتی با همان میکروب روبرو می گردد، بدن او هم نسبت به آنتی بیوتیک مقاوم خواهد شد.

وی با عنوان این مطلب که میکروب های مقاوم به آنتی بیوتیک به سرعت در سراسر دنیا منتشر می شوند، اضافه کرد: دنیا به دهکده ای کوچک تبدیل شده که میکروب های مقاوم شده به آنتی بیوتیک ها، به سرعت در سراسر دنیا منتشر می شوند.

محمدحسینی با اشاره به عارضه سرماخوردگی که در همه فصول سال مشاهده می گردد، گفت: سرماخوردگی، بیماری نیست؛ بلکه یک ناخوشی محدود شونده است که با استراحت و بدون دارو، بهبود می یابد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1402 بروزرسانی: 27 تیر 1402 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 2282

به "یک اشتباه عجیب درباره مصرف آنتی بیوتیک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک اشتباه عجیب درباره مصرف آنتی بیوتیک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید