کیومرث هاشمی: کیفیت حرف اول را در اعزام های کمیته ملی المپیک می زند

به گزارش شاتر عکاسی، رییس کمیته ملی المپیک در جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی که امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید، گفت: کیفیت حرف اول را در اعزام ها می زند هر چند در بخش بانوان سیاست های حمایتی هم داریم.

کیومرث هاشمی: کیفیت حرف اول را در اعزام های کمیته ملی المپیک می زند

به گزارش شاتر عکاسی، کیومرث هاشمی در حاشیه جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی گفت: اولویت اول ما در این جلسات که دو هفته یکبار برگزار می گردد آنالیز رشته های ورزشی است که ابهاماتی در اعزام آن به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا وجود دارد تا پس از شنیدن توضیحات مربوط به هر رشته جمع بندی اعزام، عدم اعزام و تعداد نفرات آنها انجام گردد.

رییس کمیته ملی المپیک اضافه کرد: در کنار موارد فوق رشته هایی که اعزامشان به بازی های آسیایی قطعی شده جلسات هماهنگی آنها در کمیته ملی المپیک در راستای سیاست های ستاد با حضور مدیران وزارت ورزش برگزار می گردد که جلسات 11 رشته ورزشی برگزار شده و بقیه رشته ها در دستور کار است.

هاشمی با تاکید به تعامل بین کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون ها ادامه داد: دغدغه های مسائل اقتصادی فدراسیون ها امروز مطرح و جمع بندی در مورد آن انجام شد. مبنای تخصیص اقتصادی به رشته ها چه در وزارت ورزش و چه در کمیته ملی المپیک بر اساس بازی های آسیایی جاکارتا، بازی های کسب سهمیه المپیک نوجوانان در آرژانتین، و کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو است.

رییس کمیته ملی المپیک گفت: از اواخر ماه آینده ثبت نام اولیه رشته ها در بازی های آسیایی 2018 با چندین برابر ظرفیت آغاز می گردد و نمایندگان ما هم از محل بازی ها بازدید خواهند کرد. بازی ها در 3 محل برگزار می گردد که یکی از آنها در 700 کیلومتری جاکارتا است و ما عملا باید 3 کاروان را پوشش دهیم. از جهتی نگران میزبانی اندونزی هم هستیم که به لحاظ زیرساختی و مدیریتی قطعا نمی توانند مثل چین و کره جنوبی عمل نمایند.

وی در مورد اعزام در رشته هایی که برای اولین بار وارد بازی های آسیایی شده اند گفت: در این خصوص بر اساس سیاست های ستاد و بحث های تخصصی فدراسیون ها عمل می کنیم. با توجه به محدودیت ها کیفیت حرف اول را در اعزام ها می زند هرچند در بخش بانوان سیاسیت های حمایتی هم داریم.

هاشمی در انتها تاکید نمود: تمام فدراسیون ها در حال کوشش مضاعف برای نتیجه گیری در این بازی ها هستند و امیدواریم با راهنمایی و نظارت مجموعه وزارت ورزش و جوانان و ستاد عالی بازی های آسیایی بهترین عملکرد ممکن را در جاکارتا داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 752

به "کیومرث هاشمی: کیفیت حرف اول را در اعزام های کمیته ملی المپیک می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیومرث هاشمی: کیفیت حرف اول را در اعزام های کمیته ملی المپیک می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید