کویت و عمان هم داروهای ساخت امارات را ممنوع کردند

به گزارش شاتر عکاسی، مقامات بهداشتی در کویت و عمان با صدور دستوری مصرف و خرید و فروش شماری از داروهای ساخته شده توسط یک شرکت اماراتی به دلیل مطابقت نداشتن با استانداردهای جهانی را ممنوع اعلام کردند.

کویت و عمان هم داروهای ساخت امارات را ممنوع کردند

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

وزارت بهداشت عمان با صدور دستوری مصرف و خرید و فروش و حمل و نقل شماری از داروهای ساخته شده توسط شرکت صنایع دارویی جلفار را ممنوع اظهار داشت زیرا داروهای یاد شده با معیارهای جهانی مطابقت ندارد.

وزارت خانه مزبور در توئیتی به تمامی مراکز بهداشتی دولتی و خصوصی دستور داد تا داروهای یاد شده را از بازار جمع آوری نموده و استفاده از آنها را ممنوع اعلام نمایند.

وزارت بهداشت عمان از بیمارانی که داروهای یاد شده را خریداری نموده اند، خواست از آن استفاده ننموده و به پزشک متخصص به منظور دریافت داروی جایگزین مراجعه نمایند.

از سوی دیگر بر پایه همین گزارش، وزارت بهداشت کویت نیز دستور توقف فرآیند توزیع و مصرف داروی پروفینال فراوری شرکت اماراتی جلفار را صادر کرد زیرا به گفته این وزارت خانه میزان مواد تشکیل دهنده این دارو با معیارهای جهانی همخوانی ندارد.

به نوشته صفحه شخصی سازمان بازرسی کویت در شبکه اجتماعی توئیتر ، موادی در بالای شیشه شربت وجود دارد که حتی با تکان دادن حل نمی گردد .

به نوشته روزنامه عکاظ ، موسسه عمومی غذا و دارو در عربستان نیز چند روز پیش دستور جمع آوری شربت پروفینال فراوری شده توسط یک شرکت اماراتی را صادر کرد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1464

به "کویت و عمان هم داروهای ساخت امارات را ممنوع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویت و عمان هم داروهای ساخت امارات را ممنوع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید