علی دایی از هادی مرزبان خوش شانس تر است

به گزارش شاتر عکاسی، هادی مرزبان که از سال ها پیش مشتاق اجرای نمایش دکتر نون است، می گوید که با مدیر تئاتر شهر قول و قرار گذاشته و اگر کرونا رفع گردد، بهار آینده این نمایش را روی صحنه می برد.

علی دایی از هادی مرزبان خوش شانس تر است

او همچنین خبر می دهد که چندی پیش حادثه ای مشابه سرقت از علی دایی برای او نیز اتفاق افتاده و دو سارق موتور سوار، زنجیر طلایش را ربوده اند.

این کارگردان سال گذشته قصد داشت، طلسم اجرای نمایش دکتر نون را بشکند و این نمایش را در تالار وحدت روی صحنه ببرد که به دلایلی این ماجرا منتفی شد و حالا درباره خاتمه این پروژه به خبرنگاران می گوید: تبادل نظریی با مدیر مجموعه تئاتر شهر داشته ام و اگر کرونا اجازه بدهد، اردیبهشت و خرداد آینده این نمایش را در تالار اصلی این مجموعه روی صحنه خواهم برد.

مرزبان که بعد از همه گیری کرونا احتمال می داد تله تئاتری بر اساس دکتر نون ضبط کند، در این زمینه هم شرح می دهد: صحبت هایی با یکی از دست اندرکاران تلویزیون داشتیم و در حال تبادل نظر برای ضبط حدود ده تله تئاتر به کارگردانی هنرمندان مختلف بودیم و من نیز چند کار آماده داشتم که دکتر نون مقدم بر همه آنها بود ولی بعد از گذشت مدتی، هیچ خبری نشد و من هم نمی توانم یک جانبه و هر روز پیگیر این همکاری باشم چراکه از آن طرف هم باید اشتیاقی وجود داشته باشد.

او با ابراز تاسف از شرایط سختی که همه گیری کرونا مقابل هنرمندان قرار داده، ادامه می دهد: تعطیل کردن تئاتر آسان ترین راه است ولی باید در این گیر و دار فکری برای خود بکنیم. متاسفانه مدیران فرهنگی ما آنچنان اقدام موثری انجام نمی دهند. شرایط ما همانند مردمی است که در یک کشتی توفان زده گرفتار شده ایم و ناخدا با وجود همه سختی ها باید بتواند کشتی را راهنمایی کند و مسافران را به سلامت به مقصد برساند.

این کارگردان خاطرنشان می نماید: هنرمندان هم دل قرص و محکمی برای کار ندارند، چون حتی تمرین تله تئاتر هم سختی ها و ریسک خود را دارد اما دست کم فرصتی است تا هم تئاتر زنده بماند، هم هنرمندان آن مجالی برای کار و درآمدزایی بیابند و هم مردم از تئاتر بهره مند شوند ولی گویا تلویزیون این موضوع را جدی نگرفت و ماجرا منتفی شد.

او یادآوری می نماید: حدود دو ماه پیش به مدیر اداره کل هنرهای نمایشی پیشنهاد کردم که برای ساخت تله تئاتر با تلویزیون هماهنگ نمایند و ایشان هم استقبال کردند ولی تصورم این است که تلویزیون رغبتی ندارد و این بی اعتنایی، تاسف برانگیز است بخصوص که بودجه ساخت 10 تله تئاتر بارها از یک سریال متوسط هم پایین تر است.

این هنرمند اضافه می نماید: بی توجهی تلویزیون به تئاتر، به سال ها پیش برمی گردد و ربطی هم به کرونا ندارد. گاهی این ذهنیت ایجاد می گردد که اصلا تئاتر نمی خواهند.

مرزبان با اشاره به سخنان وزیر بهداشت که چندی پیش از هنرمندان خواست تا با ساخت آثار هنری، به حفظ روحیه مردم یاری نمایند، شرح می دهد: هنرمندان حاضر به ریسک هستند و در این مدت هم از جان خود مایه گذاشتند ولی باید امکانات در اختیارشان گذاشت و فضای کار و بودجه به آنان داد. کجا کار هنری بسازند؟ مسئولان فقط می گویند هنرمندان کار نمایند ولی هیچ زمینه ای فراهم نمی نمایند.

این هنرمند در انتها با لحنی طنزآمیز ماجرای ربوده شدن گردن بندش را که شبیه سرقت گردن بند علی دایی است روایت می نماید و می گوید: بدون اغراق شاید یک ماه است پایم را از خانه بیرون نگذاشته ام ولی متاسفانه شرایط سخت مالی باعث افزایش ناامنی ها شده و همان یک ماه پیش که از خانه بیرون زدم، دو موتورسوار زنجیر طلایم را سارقیدند. جالب است که چندی پیش هم همین اتفاق برای علی دایی افتاد، با این تفاوت که ایشان از من خوش شانس تر است و گردنبندش ظرف چند روز پیدا شد ولی از گردنبند من هیچ خبری نشد! اگر روزگار همچنان به هنرمندان سخت بگیرد، دیگر نمی توانم روی فروش این گردنبند حسابی باز کنم!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1313

به "علی دایی از هادی مرزبان خوش شانس تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی دایی از هادی مرزبان خوش شانس تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید