سناتور آمریکایی: تحریم های ما بدون همکاری اروپا هم خیلی قدرتمندند

به گزارش شاتر عکاسی، نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه مدعی شده تحریم های آمریکا بدون همکاری اروپایی ها هم بسیار قدرتمند هستند.

سناتور آمریکایی: تحریم های ما بدون همکاری اروپا هم خیلی قدرتمندند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میت رامنی، نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 در این کشور روز دوشنبه گفته اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خروج از برجام نشان داده تحریم های یکجانبه آمریکا بدون همکاری اروپایی ها هم خیلی قدرتمند است.

رامنی در مصاحبه با Desert News در پاسخ به سوالی درباره اینکه آمریکا چه سیاستی باید در قبال ایران داشته باشد گفت: من از کاری که باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا انجام داد (توافق هسته ای برجام) حمایت نکردم. در همان زمان من مقاله ای نوشتم و گفتم که فکر می کنم او و جان کری با امضای این توافق مرتکب اشتباه بزرگی شدند.

وی اضافه نمود: من فکر می کردم تنها راهکار ممکن رسیدن به توافقی دائم بود که اطمینان حاصل کند ایران هیچگاه به کشور هسته ای تبدیل نمی گردد. این چیزی نبود که ما در توافق فعلی داشتیم. بنابراین، دونالد ترامپ گفت که بسیار خوب، پس ما تحریم ها را برمی گردانیم و سعی می کنیم با اعمال فشار روی ایران، آن را به این نقطه برسانیم.

رامنی در ادامه اضافه نمود: من شک داشتم تحریم های ما چقدر می توانند موثر باشند و آیا تحریم های ما به تنهایی و بدون همراهی اروپایی ها می توانند علیه ایران فشار اعمال نمایند. من نگفتم که مخالف این تحریم ها هستم یا موافق آن، ولی به نظرم رئیس جمهور نشان داده که تحریم های آمریکا به تنهایی هم بسیار قدرتمند هستند.

ادعای رامنی در حالی مطرح شده اند که بسیاری از کارشناسان مسائل تحریمی در آمریکا درباره استفاده بدون راهبرد دولت ترامپ از تحریم ها هشدار می دهند و معتقدند که این روش می تواند به فروپاشی نظام تحریم های آمریکا منجر گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 370

به "سناتور آمریکایی: تحریم های ما بدون همکاری اروپا هم خیلی قدرتمندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور آمریکایی: تحریم های ما بدون همکاری اروپا هم خیلی قدرتمندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید