روغن گل پامچال برای باروری

به گزارش شاتر عکاسی، روغن گل پامچال از دانه های گیاه گل پامچال به دست می آید، که به اسم Oenothera biennis هم شناخته می گردد. این روغن دارای چندین استفاده درمانی است و به طور گسترده ای به وسیله زنان برای افزایش باروری استفاده می گردد.

روغن گل پامچال برای باروری

مترجم: سعید علیزاده

منبع:راسخون

روغن گل پامچال از دانه های گیاه گل پامچال به دست می آید، که به اسم Oenothera biennis هم شناخته می شود. این روغن دارای چندین استفاده درمانی است و به طور گسترده ای به وسیله زنان برای افزایش باروری استفاده می شود. گل پامچال یک گل وحشی رایجی است که در شمال و جنوب آمریکا رشد می نماید. این گیاه به جنس گل مغربی تعلق دارد که حاوی تقریبا 125 گونه گیاه گلدار سالانه یا چند ساله است. این گیاه نام گل پامچال را با توجه به شباهت آن به گل پامچال انگلیسی گرفته است، اگرچه آن یک گل پامچال نیست.

این گیاه شکوفه های زرد، سفید، صورتی، یا قرمز فراوری می نماید که به طور کلی در هنگام غروب باز می شود، برای همین است که به نام گل پامچال شب شناخته می شود. از زمان های قدیم برگ ها و پوست این گیاه برای کاهش بعضی مسائل سلامتی مانند عفونت های تنفسی و بیماری های گوارشی مورد استفاده قرار می گیرد.

از دانه های این گیاه برای استخراج روغن گل پامچال استفاده می شود. این روغن غنی از اسیدهای چرب اساسی مانند اسید لینولئیک و اسید گاما لینولئیک است، که متعلق به خانواده اسیدهای چرب امگا 6 است. چنین اسیدهای چرب اساسی می توانند به تنظیم جذب انسولین، کاهش وزن و جلوگیری از دیگر مسائل سلامتی یاری نمایند.با این حال، این روغن به علت اثرات آن روی باروری بسیار محبوب شده است.

روغن گل پامچال و باروری

روغن پامچال به وسیله زنان برای بعضی مسائل رایج سلامتی مانند علایم یائسگی، پره اکلامیسی (فشار خون بالا ناشی از بارداری)، سندرم پیش از قاعدگی، درد پستان، کیست پستان و بعلاوه سرطان پستان استفاده می شود. این روغن می تواند باعث بازگشت تعادل هورمونی در زنان شود. این روغن بعلاوه می تواند به افزایش باروری با بهبود کیفیت ترشحات گردن رحم یا موکوس یاری کند. مخاط دهانه رحم که بارور است مانند سفیده تخم مرغ به نظر می رسد. از سوی دیگر، مایع غلیظ و خشک دهانه رحم بارور در نظر گرفته نمی شود، چون می تواند حرکت اسپرم را مختل کند، و در نتیجه مانع لقاح و بارداری شود.

اهمیت ترشحات در باروری

مایع یا موکوس ترشح شده به وسیله گردن رحم یاری می نماید تا اسپرم به لوله فالوپ برسد تا باعث باروری تخمک شود. اما ترشحات زمانی می توانند به طور موثر به این هدف برسند که نازک، روشن، آبکی و به راحتی قابل کشش باشند. یکی دیگر از عملکردهای مهم ترشحات گردن حفظ اسپرم و عاملی برای حرکت آزادانه به سمت دهانه رحم و رسیدن به لوله های فالوپ که در آن لقاح صورت می گیرد است.

چنین ترشحات باروری می توانند اسپرم را به مدت چند روز زنده نگه دارند. از سوی دیگر مایع ضخیم، تیره و خشک در گردن رحم می تواند از حرکت اسپرم ها جلوگیری کند. اندازه ترشحات معمولا پس از تخمک گذاری افزایش می یابد. بافت ترشحات هم در این زمان دستخوش تغییرات شده و لغزنده تر می شود.

اما گاهی اوقات، بدن ممکن است پیروز به فراوری اندازه کافی از مایعات گردن رحم نشود و یا ترشحاتی که نمی توانند بارور شوند را فراوری می نماید. به اسم نتیجه، احتمال لقاح به صورت قابل توجهی کاهش می یابد. برای مقابله با این مشکل، بسیاری از زنان از روغن استخراج شده از دانه های گل پامچال استفاده می نمایند، چون تصور می شود که این روغن باعث افزایش فراوری مایع بارور گردن رحم می شود.

بعلاوه به اسم منبع غنی از اسیدهای چرب ضروری، این روغن می تواند باعث فراوری بیشتر مایعات بارور در گردن رحم شود. بعلاوه می تواند فراوری پروستاگلاندین را تحریک کند. پروستاگلاندین یک گروه از مواد شبه هورمونی است که باعث تحریک زایمان و انقباضات رحمی می شود. برای افزایش باروری، این روغن معمولا از قاعدگی تا تخمک گذاری استفاده می شود. پس از تخمک گذاری، می توان از روغن دانه کتان استفاده کرد.

این روغن بعلاوه برای کاهش طیف گسترده ای از بیماری ها و اختلالات، از جمله اگزما، برونشیت، دیابت، سندرم خستگی مزمن، چاقی ، پوکی استخوان، آرتریت روماتوئید، آسم، بیماری های قلبی عروقی و پسوریازیس استفاده می شود. اگر از این روغن برای افزایش باروری یا برای دیگر اهداف درمانی استفاده می کنید، در این صورت مطمئن شوید که با پزشک مشورت می کنید. مصرف بیش از حد روغن می تواند باعث ایجاد بعضی عوارض جانبی شود. بنابراین مطمئن شوید که دوز تجویز شده ای را مصرف می کنید که به وسیله پزشک تجویز شده است.

برطرف مسئولیت: مطالب ارائه شده در این مقاله صرفا جهت آموزش هستند و نمی توانند جایگزینی برای توصیه های پزشک متخصص باشند.

منبع: راسخون
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1846

به "روغن گل پامچال برای باروری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن گل پامچال برای باروری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید