رتبه 21 ایران در استانداردسازی

به گزارش شاتر عکاسی، رئیس پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد گفت که ایران در میان 163 کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد، رتبه 21 را در استانداردسازی دارد.

رتبه 21 ایران در استانداردسازی

به گزارش شاتر عکاسی، فرزانه انصاری پنج شنبه 25 مهر در آیین روز جهانی استاندارد در شیراز با اشاره به اینکه استانداردهای ویدوئی، خالق صحنه جهانی شعار روز جهانی استاندارد امسال معین شده است، گفت: در بخش تدوین استانداردها بیش از 3 هزار و 500 استاندارد ملی و 45 استاندار بین المللی در کشور تدوین شده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اینک در ایران 50 استاندارد بین المللی نیز در دست تدوین است، گفت: اقدامات اجرا شده در حوزه استانداردسازی بین المللی نشان از حضور پررنگ ایران در بازارهای جهانی دارد.

رئیس پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد همچنین با اشاره به اهمیت موضوع استانداردسازی فناوری نانو، گفت: در بحث نانو تکنولوژی فعالیت های خوبی در زمینه استاندارد اجرا شده است.

انصاری یادآور شد: رعایت استانداردهای ملی با تضمین ایمنی و کیفیت فرآوردها باعث می شود لطمات ناشی از استفاده از کالا و خدمات غیراستاندارد در جامعه کاهش پیدا کند و شاخص امید به زندگی در جامعه را افزایش دهد.

رئیس پژوهشگاه استاندارد ایران همچنین بر لزوم رعایت استاندارد در حوزه کالا و خدمات تاکید کرد و کمک به تولید داخلی، حضور در بازارهای جهانی و رقابت پذیری محصولات در بازارهای جهانی را مهمترین اهداف این سازمان عنوان کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 492

به "رتبه 21 ایران در استانداردسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه 21 ایران در استانداردسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید