تور آلمان ارزان: راه حل فرودگاه مونیخ برای جا دادن بزرگ ترین هواپیمای جهان در آشیانه

به گزارش شاتر عکاسی، از آنجا که دم هواپیماهای ایرباس A380 در آشیانه فرودگاه مونیخ جا نمی شد، درهایی با یک سوراخ بزرگ برای قرار دادن دم هواپیما ساخته شد.

تور آلمان ارزان: راه حل فرودگاه مونیخ برای جا دادن بزرگ ترین هواپیمای جهان در آشیانه

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

جالب است بدانید که درهای فرودگاه مونیخ، سوراخ خیلی بزرگی دارد تا دم ایرباس A380 در آن قرار بگیرد. این فرودگاه، درهای سفارشی برای آشیانه هواپیما نصب کرد تا امکان استقرار بزرگ ترین هواپیمای مسافربری جهان (با ظرفیت 853 مسافر) در آن فراهم گردد و طبق طراحی آن، دم هواپیما بیرون از آشیانه قرار می گیرد.

از آنجا که این هواپیما 73 متر طول دارد، به طور کامل در آشیانه جا نمی شد، این موضوع خبر خوشی برای کارگران تعمیر و نگهداری نبود به خصوص با فرارسیدن زمستان که میانگین دمای هوا به 2 درجه سانتیگراد می رسد. این فرودگاه، راهکار مشکل را پیدا کرد و از شرکت طراحی Butzbach خواست یک سری در سفارشی با سوراخی در وسط آنها برای آشیانه تهیه نمایند. این درهای ریلی، 22 متر طول و 11 متر عرض دارند و طوری در کنار هم چفت می شوند که دم هواپیما در سوراخ آن قرار می گیرد.

این آشیانه در سال 1992 ساخته شده است و احتمالا در آن موقع تصور نمی کردند که روزی هواپیماهایی به این بزرگی ساخته می گردد. هواپیمایی لوفت هانزا، در ماه مارس بیش از یک سوم از ناوگان ایرباس A380 را از فرانکفورت به فرودگاه مونیخ منتقل کرد و به همین علت در حال حاضر، 5 هواپیمای غول پیکر در این فرودگاه وجود دارد. با افزایش تعداد هواپیماها، این فرودگاه می تواند ظرفیت مسافران در مسیرهای مختلف را افزایش دهد.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1999

به "تور آلمان ارزان: راه حل فرودگاه مونیخ برای جا دادن بزرگ ترین هواپیمای جهان در آشیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: راه حل فرودگاه مونیخ برای جا دادن بزرگ ترین هواپیمای جهان در آشیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید