خبرنگاران تگرگ به سردرختی شهرستان اسفراین در خراسان شمالی خسارت زد

به گزارش شاتر عکاسی، بجنورد- خبرنگاران- فرماندار اسفراین گفت:بارش رگباری بهاری یکشنبه شب که با تگرگ نیز همراه بود، به 58 هکتار از باغات شهرستان خسارت زد.

خبرنگاران تگرگ به سردرختی شهرستان اسفراین در خراسان شمالی خسارت زد

مهدی کرامتی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: براساس برآورد اولیه بارش تگرگ عصر یکشنبه به 50 هکتار از باغات گردوی دهستان میلانلو بین 20 تا 30 درصد خسارت زده است.

وی افزود : همچنین در روستای گردشگری رویین در این شهرستان نیز براثر تگرگ به حدود 8 هکتار از باغات گیلاس بین 10 تا 15 درصد خسارت وارد شد و آنالیز کارشناسی برای ارزیابی ارزش ریالی خسارت های وارده ناشی از تگرگ درسطح شهرستان ادامه دارد.

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان اسفراین اظهارداشت : اگرچه بارش باران امشب باعث جاری شدن آب در رودخانه های فصلی این شهرستان شد و تا حدودی احتمال کاهش التهاب ناشی از خشکسالی شدید بر محصولات زراعی وجود دارد، برای کارشناسی دقیق تر اثرات مثبت این بارش ها باید بازدید میدانی صورت گیرد.

کرامتی اظهار داشت : علاوه بر آن با بارش شدید یک قطعه سنگ در داخل جاده محور بجنورد- اسفراین ریزش کرد که باعث مسدود شدن موقت این محور شد و با حضور به موقع راهداران سنگ از داخل جاده برداشته و تردد در این محور برقرار شده است.

وی قطع موقت برق شهرک صنعتی اسفراین و بعضی مناطق روستایی را از دیگر پیامدهای باران رگباری شامگاهی در این شهرستان اعلام نمود.

براثر بارش شدید باران رگباری عصر یکشنبه در استان خراسان شمالی که با تندباد نیز همراه بود، باعث آبگرفتگی شدید در محور سنخواست- جاجرم در جنوب غربی این استان و مسدود شدن موقتی این محور شد که با کوشش راهداران این محور به طور موقت باز و تردد نیز برقرار شده است.

با شدت یافتن بارش باران در این شهرستان مدیرعامل شرکت آلومینای جاجرم تنها واحد صنعتی فراوری پودر آلومینا در ایران از کارگران شیفت شبانه این واحد خواست تا برای حفظ سلامت خود از تردد در این محور خودداری نمایند و از کارگران شیفت های بعدی نیز خواست تا در صورت بروز مشکل شب را در این واحد صنعتی حضور داشته باشند.

بارش شدید باران بهاری در استان خراسان شمالی اگرچه خسارت هایی را به بخش راه و سردرختی وارد کرد، ولی باعث شادمانی دیمکاران گندم در این خطه شمالشرق کشور شد که به دلیل خشکسالی شدید ناشی از کاهش 54 درصدی باران در سال زراعی جاری به ناچار حدود 38 هزار هکتار از اراضی دیمزار خود را رها کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1681

به "خبرنگاران تگرگ به سردرختی شهرستان اسفراین در خراسان شمالی خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تگرگ به سردرختی شهرستان اسفراین در خراسان شمالی خسارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید