جاده قدیم نقاب ها را برمی دارد، نه به خشونت علیه زنان

به گزارش شاتر عکاسی، پنجشنبه پانزدهم شهریور ماه، تالار شهناز خانه هنرمندان ایران میزبان عوامل جدیدترین فیلم منیژه حکمت جاده قدیم بود. این مراسم شامل سه بخش اصلی رونمایی از پوستر، تجلیل از پرویز پورحسینی و در پایان پخش تیزر فیلم بود.

جاده قدیم نقاب ها را برمی دارد، نه به خشونت علیه زنان

منیژه حکمت کارگردان جاده قدیم در ابتدای این مراسم با اشاره به زمان اکران فیلم که 4 مهر امسال خواهد بود، گفت: اینجا قرار است نقاب ها را برداریم؛ نقاب هایی که روی صورت زنان و مردانی است که از یک دوره تاریخی طولانی روی چهره هایشان به جا مانده است. ما برای حرکت رو به جلو و از بین بردن تمام آسیب هایی که طی این دوران به ما و علی الخصوص زنان تحمیل گردیده چاره نداریم جز اینکه نقاب ها را برداریم.

وی با تاکید بر اینکه وجود این نقاب ها اجباری و تحمل خشونت در تمامی دوران های زندگی ما قدم به قدم همراه با ما جلو آمده و رشد نموده است، بیان نمود: ما در این دوران، انواع خشونت کلامی، خشونت در خانواده، مردسالاری را تجربه نموده ایم اما امروز می خواهیم کوشش کنیم تا نقابی را که به نحوی در وجود تک تک ما نهادینه گردیده است کنار بزنیم؛ نقاب هایی از جنس انکار، کتمان، تحمل انواع فشارهای روحی و روانی.

کارگردان جاده قدیم شرح داد: 5 زن ایستاده روی سن، در کنار پوستر بازیگران فیلم به نمایندگی از تمامی قومیت ها و تمامی زنان ایرانی به خشونت نه می گویند و نقاب ها را برمی دارند.

در ادامه این برنامه، مراسم گرامیداشت پرویز پورحسینی از بازیگران این فیلم سینمایی با معرفی و صحبت های سعید پورصمیمی برگزار گردید.

پورصمیمی با بیان اینکه از 60 سال گذشته در کنار پورحسینی به آموزش و فعالیت در تئاتر پرداخته است، گفت: در سال های بی رونقی تئاتر و زمانی که امکانات در عرصه بازیگری و تئاتر بسیار کم بود، در کنار هم فعالیت هنری خود را شروع کردیم و پورحسینی شاخصه های آموزشی را طی کرد و بعد از تحصیل در دانشگاه تهران پا به عرصه تئاتر بین الملل گذاشت.

در سرانجام مراسم از تیزر فیلم از محمدحسین هوشمندی طراح پوستر و تیم تبلیغات جاده قدیم تجلیل شد.

شیرین یزدان بخش، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، پرویز پور حسینی، بانی پال شومون، لیلی رشیدی، هدی زین العابدین، ترلان پروانه، محمدرضا غفاری از بازیگران فیلم تازه منیژه حکمت هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 36

به "جاده قدیم نقاب ها را برمی دارد، نه به خشونت علیه زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده قدیم نقاب ها را برمی دارد، نه به خشونت علیه زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید