توصیه&zwnjهای طب سنتی برای حمام کردن

به گزارش شاتر عکاسی، یک متخصص طب سنتی گفت: دوش دریافت منظم به صورت ایستاده به مرور باعث ایجاد ریزش مو می گردد و یکی از عوامل مهم در ایجاد آسیب های کبدی است.

توصیه&zwnjهای طب سنتی برای حمام کردن

حسن اکبری متخصص آسیب شناسی و محقق طب سنتی، درباره عوارض ناشی از حمام بعد از غذا گفت: برای داشتن حمامی مناسب و دوری از عوارض ناشی از آن پیشنهاد می کنیم زمانی را برای رفتن به حمام انتخاب کنید که نه گرسنه باشید و نه در شرایط سیری کامل؛ چرا که حمام کردن در هر کدام از این شرایط می تواند عوارضی را برای شما به همراه داشته باشد.

وی درباره ساعت مناسب ای برای حمام کردن بیان نمود: بنابر گفته متخصصین طب سنتی بهترین حالت برای حمام کردن 2 ساعت بعد از غذا است چرا که در این زمان هضم اول روی غذا صورت گرفته و غذا از معده عبور نموده است اما هنوز گرسنه نیستید و دچار ضعف نمی شوید.

اکبری تشریح کرد: برای بهره گیری بیشتر از فواید حمام کردن پیشنهاد می کنیم عادت به دوش دریافت صرف را کنار بگذارید و سعی کنید حمام را نشسته انجام دهید؛ دوش دریافت منظم به صورت ایستاده به مرور باعث ایجاد ریزش مو می گردد و یکی از عوامل مهم در ایجاد آسیب های کبدی است.

این متخصص طب سنتی توضیح داد: توصیه می گردد برای حمام کردن فون تمیزی کف حمام پهن کنید تا برای نشستن از آن بهره بگیرید؛ همچنین بهتر است محیط حمام را قبل از استفاده با وسیله ای مناسب کمی گرم کنید. روغن اقتصادی کردن بدن پیش از استحمام و با استفاده از روغن گیاهی یاری بسیاری به بهبود سلامت بدنی شما خواهد نمود.

اکبری گفت: بهتر است حدود نیم ساعت الی20 دقیقه در حمام وقت بگذارید تا بدن آغاز به عرق کردن نموده و برای کیسه کشی آماده گردد؛ بهتر است حداقل یک بار در ماه بدن خود را کیسه کشی کنیم تا به سلامت پوستی و جسمی شما یاری کند؛ بعد از کیسه کشی بدن خود را با صابون های سنتی مثل صابون مراغه و صابون آشتیان شست و شو دهید تا بر حفظ سلامت شما سلامت شما تاثیر گذار باشد.

وی یادآوری کرد: سعی کنید حتی المقدور تشت یا وان حمام کنید تا علاوه بر هدر نرفتن اب از فواید آن هم بهره مند شوید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1370

به "توصیه&zwnjهای طب سنتی برای حمام کردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه&zwnjهای طب سنتی برای حمام کردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید