تصاویری زیبا از برگزاری جشن انقلاب تابستانی در کشور های مختلف جهان

به گزارش شاتر عکاسی، اول تیرماه هر سال به دلیل وقوع یک پدیده علمی طبیعی به نام روز انقلاب تابستانی نام گذاری شده است و در این روز مردم دنیا به برگزاری جشن های سنتی می پردازند.

تصاویری زیبا از برگزاری جشن انقلاب تابستانی در کشور های مختلف جهان

به گزارش خبرنگار ، انقلاب تابستانی به بلند ترین روز سال که دارای کوتاه ترین شب در نیمکره شمالی است گفته می گردد، این روز آغاز فصل تابستان است و به این مناسبت از دیرباز در کشور های مختلف جهان جشن های سنتی برگزار شده است.

طولانی ترین روز سال چگونه ایجاد می گردد؟

انقلاب تابستانی زمانی روی دهد که خورشید به طور مستقیم در دورترین فاصله حرکتی خود به نسبت زمین قرار می گیرد و برای طی فاصله مدت زمان اندکی بیش از حالت عادی خود را سپری می نماید که سبب می گردد طولانی ترین روز سال به وجود بیاید.

در این روز قطب شمال کره زمین با زاویه حدود 23.4 درجه ای رو به خورشید واقع شده است و می چرخد.

اصطلاح Solar Solstice به معنی توقف خورشید در زبان لاتین است. زیرا به نظر می رسد خورشید از حرکت متوقف شده است.

مردم در سراسر جهان روز 21 ماه ژوئن برابر با 31 خرداد هرسال را به نام روز انقلاب تابستانی جشن می گیرند.

جشن انقلاب تابستانی در کشورهای مختلف

در این جشن که با نام Midsommar هم شناخته می گردد جزو مهمترین جشن های اهالی کشور های اسکاندیناویایی است مردم به برگزاری جشن و رفتن به دامان طبیعت می پردازند. همچنین مصرف خوراک های سنتی، چون شاه ماهی، ماهی قرل آلا و خوراک سیب زمینی دراین روز رواج دارد. مردم دراین زمان به پرورش گل و چیدن گل های وحشی از دامنه های کوه می پردازند.

بنا بررسمی قدیمی دختران دم بخت منطقه اسکاندیناویایی در این روز هفت گل می چینند و آن را زیربالش خود قرار می دهند تا در آینده نزدیک ازدواج نمایند.

همچنین قایق سواری برروی رودخانه ها و سفربه جزیره های کوچک درکشور سوئد از جمله دیگر رسوم سوئدی هاست.

در دیگر کشور های ناحیه اسکاندیناوی، مانند نروژ، فنلاند و حتی جزیره ایسلند و پایتخت آب ریکاویک اهالی با شیوه های جالبی روز انقلاب تابستانی را جشن می گیرند. در کشور نروژ با قراردادن انبوه هیزم و آتش زدن آن، در کشور ایسلند با نواختن موسیقی سنتی و در فنلاند با برگزاری جشن نور این روز جشن گرفته می گردد.

در کشور انگلستان مردم به منطقه باستانی استون هنج رفته و طلوع خورشید را درآنجا تماشا می نمایند. در کشور ایرلند هم مراسمی، چون آتش بازی و ایجاد تلی از آتش با استفاده از چوب هنوز رواج دارد.

در کشور لتونی اهالی با پوشیدن لباس های سنتی به استقبال جشن انقلاب تابستانی می روند. مصرف خوراکی هایی، چون پنیر و ماست یونانی، نان های محلی و تماشای آتش درحال سوختن ازجمله دیگر رسوم دراین روز است. اهالی لتونی در این روز به نواختن موسیقی سنتی می پردازند و با استفاده از گل، لباس و خانه های خود را تزئین می نمایند.

در کشور اسپانیا نمایش آتش بازی در روزانقلاب تابستانی رواج دارد. اهالی اسپانیا به ویژه اهالی منطقه کاتالان این روز را جشن می گیرند و مصرف خوراکی های سنتی دراین روز در اسپانیا رواج دارد.

در کشور های روسیه و اکراین اهالی در روز انقلاب تابستانی به برگزاری جشن های باستانی، چون پریدن از روی تل آتش می پردازند. قراردادن گل برگ های گل برروی آب رودخانه ها، حرکت قایق های تفریحی، آتش بازی و مصرف خوراک سنتی از دیگر رسوم اهالی در این دو کشور است.

در شهر سنت پترزبورگ روسیه، افزون بر جشن انقلاب تابستانی، جشن شب های سفید هم برگزار می گردد که معمولاً از می آغاز و درماه جولای به انتها می رسد.

در کشور اتریش هم در روز انقلاب تابستانی اهالی تل هایی از آتش برفراز دامنه کوه ها برپا می نمایند؛ گردشگران و دیگر اهالی می توانند با سوارشدن به تله کابین این شعله های آتش را از آسمان مشاهده نمایند.

در گذشته ایجاد این شعله های آتش برای یاری به کوهنوردان و افراد گیرافتاده درکوه ها بود تا بتوانند مسیرخود را پیدا نمایند و شب های تاریک به این ترتیب روشن شوند.

کشور چین از جمله کشور های کهن با میزان فراوان جشن و آیین های باستانی است. دراین کشور در روز انقلاب تابستانی مصرف خوراک هایی، چون رشته فرنگی و نودل و همچنین برگزاری مراسم حرکت قایق های اژد ها رواج دارد که به طور ویژه درمنطقه Shaoxing برگزار می گردد.

در کشور کانادا، منطقه اتاوا یکی از جالب ترین جشنواره های فرهنگی به مناسبت انقلاب تابستانی برگزارمی گردد و مردم به ویژه بومیان این کشور لباس های سنتی رنگارنگ به تن می نمایند.

در کنار پوشیدن لباس های آیینی مصرف انواع خوراک سنتی، بازدید از اقوام و آشنایان و نواختن موسیقی سنتی در این مراسم رواج دارد.

در کشور پرو هم اهالی به مناطق باستانی برجای مانده از تمدن مایا و آزتک ها می روند و با پوشیدن لباس های سنتی به برگزاری جشن انقلاب زمستانی و طولانی ترین شب سال می پردازند، زیرا در نیمکره جنوبی کره زمین قرار دارند.

این جشن در کشور پرو با نام Inti Raymi شناخته می گردد و دارای ریشه و قدمت باستانی ده ها هزارساله است.

در کشور مصر نیز اهالی و گردشگران به مناطق باستانی از جمله هرم های گیزا می روند و طلوع خورشید را آنجا به مشاهده می نشینند.

منبع: theculturetrip

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 242

به "تصاویری زیبا از برگزاری جشن انقلاب تابستانی در کشور های مختلف جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویری زیبا از برگزاری جشن انقلاب تابستانی در کشور های مختلف جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید