ترفند مخفی iOS اپل برای بهبود کیفیت تماس های آیفون

به گزارش شاتر عکاسی، اپل در کنفرانس WWDC 2024 گفت که iOS 18 را پاییز سال جاری منتشر خواهد نمود. این به روزرسانی امکانات جدیدی مانند صفحه اصلی قابل تنظیم و ارتقاء پیغام ها را به آیفون اضافه می نماید. اما اپل در مارس 2023 با انتشار iOS 16.4 ویژگی ای را معرفی کرد که کیفیت تماس های تلفنی شما را افزایش می دهد.

ترفند مخفی iOS اپل برای بهبود کیفیت تماس های آیفون

ایزولیشن صدا: تحول در کیفیت تماس های آیفون

در به روزرسانی مارس 2023، اپل ویژگی ایزولیشن صدا (Voice Isolation) را برای تماس های تلفنی آیفون معرفی کرد. این ویژگی در iOS 15 برای تماس های FaceTime معرفی شده بود، اما اکنون برای تماس های تلفنی نیز در دسترس است.

ایزولیشن صدا چیست و چگونه کار می نماید؟

با فعال سازی ایزولیشن صدا، نویزهای مزاحم پس زمینه که تماس تلفنی شما را مختل می نمایند، کاهش می یابد. به این ترتیب، چه در یک تماس کاری باشید و چه با دوستان خود صحبت کنید، صداهای مزاحم مانند پارس سگ یا صدای ساخت و ساز مزاحم شما نخواهد شد.

نحوه فعال سازی ایزولیشن صدا

  1. تماس تلفنی را آغاز یا پاسخ دهید.
  2. از گوشه بالا و راست صفحه به پایین بکشید تا به کنترل سنتر دسترسی پیدا کنید.
  3. روی حالت میکروفون (Mic Mode) در نزدیکی گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.
  4. ایزولیشن صدا (Voice Isolation) را انتخاب کنید.

نکته حرفه ای: به جای فعال کردن این ویژگی در هنگام تماس با دیگران، می توانید با خود تماس بگیرید و ایزولیشن صدا را فعال کنید.

برای غیرفعال کردن ایزولیشن صدا، مراحل بالا را دنبال کنید و حالت استاندارد (Standard) را در حالت میکروفون انتخاب کنید تا میکروفون به تنظیمات پیش فرض خود بازگردد.

اسپکتروم وسیع چیست؟

در کنار ایزولیشن صدا، اسپکتروم وسیع (Wide Spectrum) نیز در حالت میکروفون قرار گرفته است. برخلاف ایزولیشن صدا که نویزهای پس زمینه را کاهش می دهد، اسپکتروم وسیع این صداها را بدون تأثیر بر صدای شما تقویت می نماید.

این ویژگی برای تماس های چندنفره مفید است، به گونه ای که صدای همه افراد حاضر در تماس شنیده شوند، نه فقط فردی که گوشی را در دست دارد. در حال حاضر، اسپکتروم وسیع تنها برای تماس های FaceTime در دسترس است و برای تماس های تلفنی معمولی قابل استفاده نیست. اما به علت حضور این ویژگی در حالت میکروفون هنگام دسترسی به آن در تماس تلفنی، ممکن است این ویژگی در آینده برای تماس های تلفنی نیز در دسترس قرار بگیرد.

منبع: یک پزشک
انتشار: 10 تیر 1403 بروزرسانی: 10 تیر 1403 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 2324

به "ترفند مخفی iOS اپل برای بهبود کیفیت تماس های آیفون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفند مخفی iOS اپل برای بهبود کیفیت تماس های آیفون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید