ویزای کانادا: بهترین کشورها برای پیکاپ ویزای کانادا

به گزارش شاتر عکاسی، بعد از دوندگی های بسیار برای دریافت ویزای کانادا، آخرین و البته بهترین قسمت، پیکاپ ویزای کانادا است. زمانی که همه چیز تمام شده و می خواهید پاسپورت خود را با مهر ویزای کانادا دریافت کنید. اما پیکاپ ویزا دقیقا چیست؟ چه مراحلی دارد و از طریق کدام کشورها انجام می شود؟ پاسخ این سوالات را در ادامه مطلب می خوانیم.

ویزای کانادا: بهترین کشورها برای پیکاپ ویزای کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

اگر برای دریافت اقدام کرده باشید حتما واژه پیکاپ ویزا به گوشتان خورده، در واقع آخرین مرحله دریافت ویزای کانادا است. اما از آنجایی که مراحل انگشت نگاری برای دریافت ویزا و …. در کشور ثالث انجام می شود، این مرحله نیز داستان های خود را دارد که در ادامه تمامی آن ها را مرور می کنیم.

پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

همانطور که می دانید کشور کانادا در ایران سفارت ندارد و افرادی که برای سفر را انتخاب می کنند یا می خواهند به قصد دیدار با اقوام و … به این کشور سفر کنند بایستی مرحله انگشت نگاری را از طریق یک کشور ثالث مانند ترکیه (استانبول - آنکارا)، امارات متحده (دبی - ابوظبی) یا ارمنستان (ایروان) انجام دهند. پس از انجام انگشت نگاری، جواب ویزا به طور میانه بعد از یک هفته تا 2 ماه از طریق ایمیل اعلام می شود. (البته ممکن است فرایند جواب ویزا بیشتر از دو ماه هم به طول بینجامد). در صورت مثبت بودن جواب، متقاضی بایستی مجددا پاسپورت را برای دریافت مهر ویزای کانادا به سفارت کانادا تحویل دهد. یکی از خدمات آژانس های هواپیمایی طی کردن این فرایند است. در واقع دیگر نیازی نیست متقاضی مجددا برای ممهور کردن پاسپورت به کشور ثالث سفر کند. آژانس های هواپیمایی پاسپورت مسافر را از ایشان دریافت کرده و به سفارت تحویل داده و پس از دریافت ویزا، آن را به متقاضی تحویل می دهند. این فرایند اصطلاحا پیکاپ ویزای کانادا نام دارد.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا

تمام مراحل پیکاپ ویزا کانادا برعهده آژانس هواپیمایی است که به عنوان کارگزار پاسپورت شما را تحویل می گیرد. در واقع شخص متقاضی پاسپورت را همراه با نامه یا ایمیل سفارت به آژانس تحویل داده و از این به بعد برعهده آژانس است که پاسپورت متقاضی را جهت ممهور شدن به مهر ویزا به سفارت کانادا تحویل داده و سپس در زمان مقرر مجددا به متقاضی بازگرداند. فرایند پیکاپ پاسپورت با توجه به کشور مقصد و تعداد پروزها در هفته فرق دارد اما در شرایطی که همه چیز به صورت نرمال پیش برود، این فرایند یک تا 2 هفته کاری طول می کشد. (در بعضی از مواقع ممکن است سفارت به دلایلی تحویل پاسپورت ها را به تعویق بیاندازد)

مدارک لازم جهت پیکاپ پاسپورت

مدارک لازم جهت پیکاپ ویزاهای غیرمهاجرتی

 • پرینت ایمیل سفارت
 • رسید انگشت نگاری
 • وکالت نامه (این وکالت نامه از طرف شما به آژانس کارگزار جهت دریافت پاسپورت از سفارت داده می شود.)
 • پاسپورت امضا شده متقاضی

مدارک لازم جهت پیکاپ ویزاهای مهاجرتی

 • پرینت ایمیل سفارت
 • پر کردن کامل صفح آخر ایمیل که تعیینات شخصی متقاضی را شامل می شود.
 • وکالت نامه (این وکالت نامه از طرف شما به آژانس کارگزار جهت دریافت پاسپورت از سفارت داده می شود.)
 • پاسپورت امضا شده متقاضی
 • دو قطعه عکس 5*7 که یکی از آن ها بایستی مهر محل عکاسی را داشته باشد.

پیکاپ ویزا کانادا از استانبول

بسیاری از ایرانی ها به دو دلیل نیاز نداشتن به ویزا و کوتاهی طول پرواز استانبول را برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا انتخاب می کنند. در واقع سفر به این شهر زیبا هم فال است و هم تماشا، شما می توانید در طول اقامتتان از جاذبه های شهر بازدید کرده و در زمان تعیین شده نیز ابرای انجام انگشت نگاری به دفتر کنندگی سفارت در استانبول یا همان VAC بروید. پیکاپ ویزای کانادا هم به دلیل زیاد بودن تعداد پروازها از تهران به استانبول از طریق دفتر VAC قابل انجام است. برای این کار پاسپورت ها در اولین فرصت با پرواز به استانبول فرستاده می شوند و به طول معمول پس از گذشت 2 الی 3 هفته کاری مجدد با یک پرواز برگشت به تهران برگردانده می شوند.

پیکاپ ویزا کانادا از آنکارا

آنکارا نیز از شهرهای پرطرفدار جهت انگشت نگاری و پیکاپ پاسپورت است. فرایند این کار در آنکارا مانند استانبول است با این تفاوت که دفتر VAC در کانادا محدودیت های استانبول، دبی و ابوظبی را ندارد. به این معنا که شما در هر کشوری که انگشت نگاری را انجام داده باشید، می توانید پیکاپ پاسپورت را از طریق دفتر کانادا انجام دهید. در واقع این دفتر به عنوان دفتر مرکزی عمل کرده و تمامی پاسپورت ها برای مهر ویزا ابتدا به این دفتر فرستاده می شوند.

پیکاپ ویزا کانادا از دبی

کنندگی دفتر سفارت کانادا یا همان VAC در شهر دبی هم فعال است. از آنجایی که پروازهای تهران به دبی به صورت روزانه و با ایرلاین ها مختلف انجام می شود. پاسپورت ها تقریبا هر روز جهت دریافت مهر سفارت به دبی فرستاده می شوند. فرایند پیکاپ پاسپورت در دبی هم مانند استانبول و آنکارا 2 الی 3 هفته کاری به طول می انجامد.

پیکاپ ویزا کانادا از ابوظبی

بسیاری متقاضیان شهر ابوظبی در امارات را به جای دبی برای انگشت نگاری انتخاب می کنند. فرایند پیکاپ پاسپورت در ابوظبی مشابه آنکارا، استانبول و دبی می باشد. پیکاپ پاسپورت در ابوظبی فرایند ای 2 الی 3 هفته ای دارد.

قیمت پیکاپ و یزای کانادا در آژانس هواپیمایی خبرنگاران

 • پیکاپ پاسپورت از آنکارا برای ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی 400 هزار تومان است.
 • پیکاپ پاسپورت از دبی برای ویزاهای غیر مهاجرتی 170 درهم است.
 • پیکاپ پاسپورت از ابوظبی برای ویزاهای غیر مهاجرتی 420 درهم است.

برای اطلاع از روزهای ارسال پاسپورت در آژانس هواپیمایی خبرنگاران جهت پیکاپ ویزای کانادا با همکاران ما در واحد تور در تماس باشید.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 2051

به "ویزای کانادا: بهترین کشورها برای پیکاپ ویزای کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: بهترین کشورها برای پیکاپ ویزای کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید