آنالیز پیاده سازی نسل پنجم موبایل به مشاور خارجی سپرده می گردد

به گزارش شاتر عکاسی، روند رو به رشد استفاده از اینترنت بر بستر شبکه های بی سیم طی سالهای اخیر با ظهور کاربردهای متنوع در صنعت شامل اتصال وسایل بسیار زیاد به همدیگر بر بستر اینترنت و احتیاج به ارسال ویدیو با حجم بالا و بلادرنگ نشان دهنده احتیاج روزافزون به ارتقا شبکه های بی سیم است.

آنالیز پیاده سازی نسل پنجم موبایل به مشاور خارجی سپرده می گردد

رشد ترافیک داده به میزان چند صد برابر، افزایش تعداد دستگاه ها و تجهیزات متصل به شبکه های بی سیم به میزان چند ده برابر و متنوع شدن سرویس های مورد تقاضای کاربران در سال های آینده، توسعه شبکه های فعلی را ضروری می سازد. به این جهت در چند سال اخیر، شبکه های سیار فراتر از نسل چهار و یا همان شبکه های نسل پنجم (5G) مطرح شده است.

در همین راستا، پروژه ای به منظور آنالیز نسل پنجم شبکه ارتباطی از منظر فنی و اقتصادی و نحوه ارائه خدمات آن در کشور در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) در حال انجام است. در این پروژه، شناسایی زیرساخت های مورد احتیاج، آنالیز فنی و اقتصادی پیاده سازی 5G در کشور، خدمات مورد انتظار و ارائه پیشنهادات و مقررات در خصوص چگونگی ارائه این خدمات در کشور، مدنظر قرار گرفته است.

براین اساس مرکز تحقیقات مخابرات ایران با انتشار فراخوانی از برنامه ریزی برای جذب مشاور بین المللی در این پروژه خبر داده است.

هدف این فراخوان، بهره گیری از مشاوره شرکت های فعال بین المللی در زمینه فناوری 5G و رگولاتوری آن بوده و شرکت ایرانی موظف است، علاوه بر تامین تدارکات برای حضور مشاور بین المللی و ترجمه مدارک مبادله شده، زمینه انتقال مناسـب اطلاعات را فراهم آورد.

همچنین انتظار می رود شـرکت ایرانی دارای سـابقه و توانایی در حوزه های مرتبط بوده و توانایی جمع بندی و ارائه مناسب اطلاعات مشاورین و اطلاعات درخواستی کارفرما در زمینه توضیح خدمات را داشته باشد.

متخصصان شرکت مشاور بین المللی پیشنهاد شده، باید در بازه زمانی 2 ماه و به مدت حداقل 45 نفر روز حضور فیزیکی در داخل کشور داشته باشند و دارای تجربه عملی و رزومه قابل قبول در پروژه های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پروژه های مرتبط حوزه رگولاتوری و تنظیم مقررات مرتبط با موضوع 5G، باشند.

مدت زمان شرکت در این فراخوان تا 21 آذرماه اعلام شده و تاریخ آغاز قرارداد منوط به تاییدیه مشاوره بین المللی توسط کارفرما، دارا بودن تفاهم نامه همکاری معتبر بین شرکت داخلی و مشاور بین المللی و ارائه گواهی و اسناد مثبت از قبیل توان مالی، سوابق پروژه ها و فعالیت های مشابه در زمینه موضوع قرارداد است.

مطالعه و آنالیز فنی و اقتصادی 5G، ارائه راهکارهای مناسب، تحلیل و بیان نمونه های اجرایی در سایر کشورها (دربرگیرنده زیرساختهای مورد احتیاج و تحلیل هزینه) توسط مشاور بین المللی، تهیه گزارش فنی و ارائه آن طی جلسات هماهنگ شده، موضوع اشتراک گذاری زیرساخت شبکه، سلول کوچک و میزبان بی طرف در 5G، مطالعه و آنالیز مدلهای کسب وکار این فناوری و استراتژی و نقشه راه رگولاتوری و مجوزدهی برای آن، از جمله فعالیت های پیش بینی شده برای این مرحله است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 111

به "آنالیز پیاده سازی نسل پنجم موبایل به مشاور خارجی سپرده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز پیاده سازی نسل پنجم موبایل به مشاور خارجی سپرده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید