آنالیز دو لایحه تشکیل قرارگاه اقدام و انحلال شرکت بهره برداری قطار شهری در شورای شهر

به گزارش شاتر عکاسی، خبرگزاری خبرنگاران-دو لایحه ارایه شده از سوی شهرداری تبریز در جلسه شامگاه گذشته شورای اسلامی شهر مورد آنالیز نهاده شد.

آنالیز دو لایحه تشکیل قرارگاه اقدام و انحلال شرکت بهره برداری قطار شهری در شورای شهر

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛شورای اسلامی شهر تبریز در جلسه شامگاه گذشته خود، دو لایحه شهرداری مبنی بر تشکیل قرارگاه اقدام و انحلال شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز را اعلام وصول و مورد بحث و آنالیز قرار داد.

لایحه اول مربوط به تشکیل قرارگاه اقدام بود. به استناد ماده 55 قانون شهرداری ها، در مورد تشکیل قرارگاه اقدام و اجرای طرح مطابق شیوه نامه پیشنهاد برای توانمندسازی و نوسازی بافت های ناکارآمد شهری، شهرداری این لایحه را با قید یک فوریت تقدیم شورا کرد که یک فوریت آن رای نیاورد و مقرر شد در اولین جلسه بعد از آنالیز بودجه، این لایحه مورد آنالیز قرار گیرد. بر این اساس و برای آنالیز بیشتر، لایحه شهرداری تبریز مبنی بر تشکیل قرارگاه اقدام، به کمیسیون های شهرسازی و برنامه و بودجه ارجاع داده شد.

لایحه دوم نیز مربوط به انحلال شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز بود. با استناد به نامه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، با توجه به فعالیت همزمان شرکت و سازمان با وظایف مشترک قطار شهری، تشکیل شرکت بهره برداری خلاف قانون اعلام شده است. بر این اساس لایحه شهرداری تبریز در مورد انحلال شرکت بهره برداری و ادغام آن با سازمان قطار شهری تقدیم شورای اسلامی شهر شد.

اعضای شورا پس از آنالیز این لایحه، مصوب کردند که قبل از آنالیز بودجه، لایحه ادغام سازمان قطار شهری با شرکت بهره برداری در کمیسیون های مربوطه تحقیق و نظارت، عمران و برنامه و بودجه مشخص تکلیف گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 بهمن 1400 بروزرسانی: 30 بهمن 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1974

به "آنالیز دو لایحه تشکیل قرارگاه اقدام و انحلال شرکت بهره برداری قطار شهری در شورای شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز دو لایحه تشکیل قرارگاه اقدام و انحلال شرکت بهره برداری قطار شهری در شورای شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید