باخت آمریکا از چین در مسابقات تسلیحاتی هوش مصنوعی

به گزارش شاتر عکاسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ونچربیت، پیت باتیگیگ و اندرو یانگ دو تن از نامزدهای احتمالی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020، پدیده هوش مصنوعی را بسیار مهم توصیف نموده و توجه به آن را برای حفظ امنیت ملی آمریکا ضروری دانستند.

باخت آمریکا از چین در مسابقات تسلیحاتی هوش مصنوعی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

باتیگیگ در این مورد گفت: آمریکا توجه اندکی به این موضوع دارد و این در حالی است که چین به طور جدی در خصوص هوش مصنوعی تحقیق و پژوهش می نماید. وی اضافه کرد: اگر ما در زمینه هوش مصنوعی از دیگران عقب بیفتیم، گران قیمت ترین کشتی هایی که می سازیم تنها به اهدافی بزرگتر مبدل خواهند شد.

اندرو یانگ نیز ضمن اظهار نظر در خصوص مسائلی همچون گرمایش زمین، پهپادهای نظامی و بازیگران غیر دولتی، هوش مصنوعی را یکی از پنج تهدید مهم پیش روی آمریکا در قرن 21 دانست. وی و چند نامزد دموکرات دیگر چین را در این زمینه و بعضی زمینه های دیگر بزرگترین تهدید خارجی برای ایالات متحده دانستند.

یانگ همچنین هشدار داد: ما در مسابقه تسلیحاتی هوش مصنوعی هم اکنون به طور بالقوه در حال باختن از چین هستیم. زیرا آنها در این زمینه در مقایسه با آمریکا به داده های بیشتری دسترسی دارند و دولت چین هم میلیاردها دلار پول صرف پرداخت رایانه به منظور تحقیق و توسعه هوش مصنوعی می نماید. ولی آمریکا چنین کاری نمی نماید.

این نامزد دموکرات ها توضیح داد: آمریکا در زمینه فناوری 24 سال از رقبای خود عقب افتاده و ایجاد یک سازمان جهانی و نیز ابداع طرحی ملی در آمریکا برای شکل دادن به یک اجماع بر علیه روسیه و چین لازم است. این سازمان باید عملکردی مشابه با سازمان تجارت جهانی در ارتباط با داده ها داشته باشد، زیرا متاسفانه هم اکنون در جهانی زندگی می کنیم که داده همان نفت جدید است و ما برای حفاظت از آن کاری نکرده ایم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 510

به "باخت آمریکا از چین در مسابقات تسلیحاتی هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باخت آمریکا از چین در مسابقات تسلیحاتی هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید